Úvod > Kalendář akcí > Kunratické jahody – samosběr jahod
Kunratické jahody – samosběr jahod
"> ">
4.6.
3.7.
Přidat foto
Příroda a ekologie

Kunratické jahody – samosběr jahod

V pražských Kunraticích si můžete každý rok natrhat anebo nakoupit vynikající české jahody! Pěstuje je zde rodina Jakoubků a Macháčků. Prodejní místo je u kostela, jahodová pole jsou na konci Kunratic směrem na Jesenici.
Když začne sezóna jahod (většinou začátkem června) otevírají se kunratická pole plná voňavých jahod všem sběračům. Ti, kdo jahody rádi, ale nechtějí je sami sbírat si je mohou zakoupit i na tradičním prodejním místě u kostela v Kunraticích. Ve vybrané dni prodávají kunratičtí farmáři své skvělé jahody na farmářských trzích. Na jejich webu najdete adresy trhů i mapy s místy samosběrů. Pro nejaktuálnější informace je nejlépe sledovat jejich Facebook.
 
Při vstupu na pole se skládá záloha 100 Kč za každou dospělou osobu. Na jahodovém poli si nasbíráte vynikající odrůdy Rumba, Korona, Darselect, Florence, Malvín a Honeoye. Na jahody, které si hodláte sami nasbírat, je zapotřebí přinést vlastní nádoby. Jahody jsou čisté a určené k jakémukoliv domácímu zpracování. Meziřady jahod jsou podložené slámou jako koberec.

Při nepříznivých vlivech počasí, nebo pomalém zrání jahod nemusí být samosběr vyhlášen. Vyhlášené samosběry se konají pokaždé, ale při velkém zájmu, nebo nedostatku jahod může být ukončen dříve než v odpoledních hodinách. Zájemci by si měli vždy ověřit aktuální informace o samosběrech předem na webu kunratickejahody.cz.
 

Místo prodeje v Kunraticích

V Praze 4 Kunraticích – v ulici K Libuši, několik metrů před kunratickým kostelem na velkém parkovišti v levém dřevěném stánku s nápisem pordej jahod. V sezóně jahod se prodává každý den a za každého počasí od 8 hodin. Sklízí se od 5 hodin, jahody jsou přiváženy přibližně každou hodinu čerstvé z pole do prodejny.

Provozovatel

Kunratické jahody

V Jahodách 1756/16
Kunratice
148 00 Praha 4
Tel.:
+420 721 912 091
Email:
jirijakoubek@voln...
WWW:
https://www.kunra...
GPS:
50,013876 14,493803
 
Region:
Praha
Město:
Praha 4
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí