Úvod > Aktuality > Celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt startuje i v roce 2016
Celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt startuje i v roce 2016
"> "> "> Celostátní fotografická soutež Vyfot projekt práve startuje "> Cílem vašich objektivu se stanou památky opravené z fondu EU "> Nezáleží na tom, jestli jste amatérský fotograf nebo ostrílený profík, vyhrát muže úplne každý "> Fotografové a fotografky se tak utkají v hlavní kategorii „Nejtalentovanejší fotograf/ka“ a ve vedlejší kategorii „Nejaktivnejší fotograf/ka“
Zážitky

Celostátní fotografická soutěž Vyfoť projekt startuje i v roce 2016

  • Vydáno22. června 2016
Začíná léto a s ním i doba dovolených, výletů, ale i již šestý ročník celostátní fotografické soutěže Vyfoť projekt. Minulé ročníky soutěže, kterou pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, byly díky vám velice úspěšné, a proto se soutěž pořádá i letos. Zapojte se a vyhrajte některou z hlavních cen jako je ultrabook nebo mobilní telefon. Každý týden až do konce srpna bude navíc probíhat pravidelné slosování o zajímavé ceny. Prázdninová soutěž probíhá od 19. června do 28. srpna 2016.
Účastníci letní soutěže Vyfoť projekt mají za cíl vyfotografovat a vložit přes jednoduchý formulář přímo na web soutěže fotografie projektů spolufinancovaných z fondů EU. Některé z nich jsou zveřejněny na online mapě projektů na webových stránkách soutěže, která obsahuje i aplikaci pro mobilní telefony.

Nezáleží na tom, jestli jste amatérský fotograf nebo ostřílený profík, vyhrát může úplně každý. Čím více vyfocených projektů, tím větší šance na úspěch. Soutěžit můžete hned ve třech kategoriích – „Nejaktivnější fotograf/ka“, „Foto před a po“ a „Nejtalentovanější fotograf/ka“. Vítěz posledně poslední jmenované kategorie si odnese tu nejhodnotnější cenu – Ultrabook Lenovo. Vítěze kategorií „Foto před a po“ a „Nejtalentovanější fotograf/ka“ vybere odborná porota, ve které zasedne mimo jiné fotograf Michal Novotný, držitel třetího místa v soutěži World Press Photo a více jak dvaceti ocenění v soutěži Czech Press Photo. Celkové výsledky budou vyhlášeny v září tohoto roku.

Vyhrát můžete i přesto, že nebudete úspěšní ani v jedné z kategorií. Každý týden se navíc losuje o hodnotné a zajímavé ceny. Do losování jsou zapojeni ti, kteří v předchozím týdnu zaslali fotografii/e minimálně jednoho nového projektu. V týdenním losování můžete vyhrát pouze 1x za celou dobu trvání soutěže.
 
Díky podpoře z Evropské unie vzniklo na území České republiky v období 2007 -2015 přes 70 000 projektů, je tedy rozhodně co fotit. Na realizované projekty můžete narazit prakticky na každém kroku. Projekty podpořené z evropských fondů pomáhají. Naprostá většina je pro Českou republiku a společnost přínosem.

Pravidla a podrobné informace o soutěži naleznete na webových stránkách www.vyfotprojekt.cz.