Úvod > Aktuality > Čarodějnice budou věštit na zámku Potštejn
Na zámku Potštejn budou vládnout carodejnice
"> Na zámku Potštejn budou vládnout carodejnice "> Carodejnické prohlídky na zámku Potštejn "> Prohlídka historických interiéru zámku Potštejn
Památky

Čarodějnice budou věštit na zámku Potštejn

  • Vydáno26. dubna 2018
Hrané kostýmované prohlídky na zámku v Potštejně se během posledních několika let staly nedílnou součástí zámeckého programu. Po oblíbených hraných prohlídkách pro děti i tajemných nočních prohlídkách pro dospělé si pro vás zámek Potštejn tentokrát připravil, u příležitosti oslav filipojakubské noci a pálení čarodějnic, prohlídky s tematikou čarodějnictví.

Prohlídka historických interiérů zámku PotštejnO víkendu 28. a 29. dubna se celý zámek převlékne do čarodějnického hávu a stane se rejdištěm čarodějnic a kouzelníků ze všech koutů světa. Ti svými kouzly změní celý zámek k nepoznání; v místech výstavní galerie naleznete domek babky kořenářky, pokud vstoupíte do zámecké jídelny, nenajdete nic jiného než kamennou sluj. Na zámku nebude chybět ani jedová chýše či čarodějnické rejdiště. Vše doplní efektní osvětlení a mlžný opar, který zajistí velmi tajemnou a neobvyklou atmosféru.

Celou prohlídkou vás bude provázet příběh pohrkané čarodějky Tejny z Potštejna, která si ve své roztržitosti rozbila kouzelné věštící zrcadlo. Aby i přesto byla vpuštěna na známý čarodějnický rej, musí si nejprve osvojit řadu čarodějnických dovedností a splnit všechny úkoly na cestě poznání: trpělivosti se naučí od moudrého kouzelníka, přátelství v jedové chaloupce, učenosti a píli od mudrců. Dále se naučí také věštit z karet a z run či uvařit lektvar nesmrtelnosti.

Prohlídky budou probíhat celý víkend a je třeba se na ně objednat. Prosíme, volejte na číslo 728 939 028.

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Tajemné sklepení zámek Potštejn-Bubákov

Zámek Potštejn na Rychnovsku nabízí návštěvníkům zajímavou atrakci, a to tajemné dvoupatrové zámecké sklepení Bubákov plné duchů historických postav Potštejna. Stálá expozice předvádí zábavnou formou jak pro děti, tak pro dospělé historii zámku, hradu, obce Potštejna a okolí.

Zámecký hotel Potštejn

Zámecký hotel Potštejn

Zkusili jste již spát jako kníže nebo kněžna přímo na zámku? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn z 18. století vám nabízí ubytování pro 18 osob v nadstandardně vybavených zámeckých pokojích a luxusních apartmá.

Divoká Orlice – divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice – divoká řeka z Orlických hor

Divoká Orlice pramení v Polsku, pak tvoří společnou hranici a u Zemské brány se stáčí do Čech. Svižně tekoucí řeka v krásné přírodě láká po celém svém toku rybáře a při dostatku vody udělá z vodáckého výletu dokonalý zážitek.

Podorlická pivní cyklostezka

Podorlická pivní cyklostezka

Na nejdelší pivní stezce u nás poznáte pivovary v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce a Potštejně. Volit můžete jednotlivé trasy s různou náročností a degustaci místní piva spojit s vlastní prohlídkou pivovarů. Cestu si navíc zpříjemnit zastávkou v Letovisku Studánka.

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zámek Potštejn – prohlídka historických interiérů

Zajímá vás, jak se zámek probudil z letitého spánku a již žije svým vlastním životem? Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn vás zve na prohlídku zámeckých interiérů, prohlídky pro děti i zajímavé noční prohlídky.

Pohádkov na zámku Potštejn

Pohádkov na zámku Potštejn

Dopřejte vašim dětem nevšední prohlídku mezi postavičkami známými z deseti českých pohádek. Veselá expozice je vhodná pro děti již od 1 roku a její zhlédnutí určitě to stojí za to!