Úvod > Co chcete dělat? > Podorlická pivní cyklostezka
Gurmánská turistika

Podorlická pivní cyklostezka

Na nejdelší pivní stezce u nás poznáte pivovary v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce a Potštejně. Volit můžete jednotlivé trasy s různou náročností a degustaci místní piva spojit s vlastní prohlídkou pivovarů. Cestu si navíc zpříjemnit zastávkou v Letovisku Studánka.
Nejdelší cyklostezka v republice chce přiblížit region Podorlicka a propagovat tak nejen historii kraje a významné památky, ale samozřejmě i nabídnout návštěvníkům ochutnat výrobky tří zdejších minipivovarů.

Trasa je dlouhá 49 km v úseku Rychnov nad Kněžnou – pivovar Dobruška. Zvolit se ale můžete i kratší trasu například od pivovaru Rychnov nad Kněžnou do pivovaru Potštejn, činí trasa 31 km. Nejkratší trasa, která je dlouhá 5 km, vede od pivovaru Rychnov do Letoviska Studánka. Stezku zvládnou i méně zdatní cyklisté, neboť má minimální převýšení.

První Podorlická pivní stezka je uzpůsobena tak, aby si tu na své přišli jak dospělí, tak děti. Po cestě je řada odpočívadel a informačních tabulí, budete-li mít štěstí, počká si na vás na Ivanském jezeře vodník Kristiánek, nebo poustevník Ivan na Ivanské skále. Dozvíte se zajímavé pověsti spojené s lesem Včelným a při cestě můžete obdivovat místní faunu a flóru. Pokud se rádi koupete, můžete po cestě využít přírodní městské koupaliště. Okolí pivní stezky je také ideálním místem pro rybaření či houbaření.
V průběhu jízdy se nezapomeňte zastavit v areálu Pivovaru Dobruška a ochutnat Rampušáka. Vynechat nesmíte ani řemeslný pivovar Potštejn a jejich Clock. V Rychnově zavítejte do Městského Podorlického pivovaru – Pivní šenk.

Po cestě budou cyklisté sbírat razítka do mapy, kterou získají v každém z výše zmíněných pivovarů. Až bude mapička z poloviny plná, čeká vás cena. Pokud ale přeci jen nepatříte mezi milovníky piva a přijeli jste si vychutnat krásy české krajiny, můžete vytvořit selfie fotografii během absolvování cyklostezky a odměna vás také nemine.
Cyklisté se mohou registrovat ve všech pivovarech od 9 do 11 hodin.

Provozovatel

Staročeský pivovárek, s.r.o.

Křovická ul. 267
518 01 Dobruška
Tel.:
+420 494 322 310
Email:
info@pivovardobru...
WWW:
www.podorlickapiv...
GPS:
50,294667 16,162780
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Rampušák v Dobrušce

Pivovar Rampušák v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecký kraj
Restaurace a penzion U Zelingerů v Dobrušce

Restaurace a penzion U Zelingerů v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecký kraj
Penzion Adler v Dobrušce

Penzion Adler v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecký kraj
Restaurace a penzion Slunný dvůr Dobruška

Restaurace a penzion Slunný dvůr Dobruška

Dobruška, Královéhradecký kraj