Úvod > Aktuality > Botanicus v Ostré láká na víkendové akce, vesnici řemesel i bylinné zahrady

Botanicus v Ostré láká na víkendové akce, vesnici řemesel i bylinné zahrady

Vydáno 18. května 2019 Zážitky
Historické centrum se středověkou vesnicí a zahradami na ploše 22 hektarů vytváří atmosféru pro jednotlivá tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Součástí areálu je obchod s ovocnými mýdly, rostlinami a výrobky ze dřeva a kovu. Na historických slavnostech v Botanicusu v Ostré si kromě ukázek tradičních řemesel zahřejete své tělo i duši medovinou, kořeněnými víny, zpěvy hudců, tancem i šprýmy kejklíře. Právě tuto květnovou sobotu si můžete užít Kejklířské divadlo - artistické a kejklířské techniky i loutkoherectví spojené s činohrou.
BotanicusPro malé i velké je lákavá Historická vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré; někoho lákají dílny tradičních řemeslníků, jiné zase letní víkendové akce, bylinné zahrady s bludišti nebo dobové kulinářské speciality.

Projděte se vesnicí řemesel a umění a seznamte se s ukázkami tradičních řemesel dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti; a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

Během května a června je Botanicus otevřen od úterý do pátku 9:00 – 16.00 hodin,  v sobotu a neděli 9:00 – 17:00 hodin. Vstupné stojí 99 korun pro dospělého a 60 korun pro děti a seniory.
 

Skvělý program každou sobotu

studio dell arteBotanicus nabízí v roce 2019 každý týden v sobotu zajímavé akce pro velké i malé. Hned tuto sobotu 18. května do Ostré zavítá Studio Dell´Arte. Divadelní soubor, pohybující se na pomezí loutkového či alternativního divadla a činohry, vám zahraje jednu ze svých klasických pohádek. Začátky představení jsou v 11:00 a 14:30 hodin. Zajímavá bude také ukázka vytáčení medu. Kromě výše uvedeného programu se můžete podívat, případně si i vyzkoušet starobylá řemesla a ochutnat krmi připravovanou dle sezóny Bylinných zahrad. Vystoupení se uskuteční pod širým nebem. V případě nepříznivého počasí či jiných nenadálých situací omluvte prosím, případné změny v programu.

Vojta VrtekDalší týden v sobotu 25. května budou zahrady Botanicus hostit představení orchestru Péro za kloboukem. První červnový den vystoupí divadlo Já to jsem. Představení Kolotoč pohádek vám zahraje Jaroslav Marčík s Evou Marčíkovou mladší. Dne 8. června bude v Botanicusu Bářino toulavé divadlo a Sokolníci.

Kejklíř Vojta Vrtek s kejklířskou dílnou přijede 15. června. A jestli se najde ještě někdo, kdo ho nezná, tak si představte, že spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a velkým kusem člověka, měl by vám z toho spojení vyrůst zajímavý umělec. V tomto případě se na svět vyklubal komediant, klaun a kejklíř.