!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Botanicus v Ostré otevírá vesničku řemesel i bylinné zahrady
Botanicus v Ostré otevírá vesničku řemesel i bylinné zahrady
"> "> "> ">
Zážitky

Botanicus v Ostré otevírá vesničku řemesel i bylinné zahrady

Vydáno 25. května 2020
V úterý 26. května 2020 se v Ostré u Lysé nad Labem otevře historické centrum se středověkou vesnicí a zahradami Botanicus. Na ploše 22 hektarů naleznete tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Součástí areálu je obchod s ovocnými mýdly, rostlinami a výrobky ze dřeva a kovu. Na historických slavnostech v Botanicusu v Ostré si kromě ukázek tradičních řemesel zahřejete své tělo i duši medovinou, kořeněnými víny, zpěvy hudců, tancem i šprýmy kejklíře.
BotanicusPro malé i velké je lákavá Historická vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré; někoho lákají dílny tradičních řemeslníků, jiné zase letní víkendové akce, bylinné zahrady s bludišti nebo dobové kulinářské speciality.

Projděte se vesnicí řemesel a umění a seznamte se s ukázkami tradičních řemesel dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti; a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

Během května a června je Botanicus otevřen od úterý do pátku 9:00 – 16.00 hodin,  v sobotu a neděli 9:00 – 17:00 hodin. Vstupné stojí 99 korun pro dospělého a 60 korun pro děti a seniory.
 

Skvělý program každou sobotu

studio dell arteBotanicus nabízí také letos každý týden v sobotu zajímavé akce pro velké i malé. Hned tuto sobotu 30. května 2020 do Ostré zavítá Divadlo Koňmo. Soubor, který  neváhá vzít do ruky loutku, prezentovat se v pohybových i výtvarných kreacích či se vrhnout do spárů pantomimy. Začátky představení jsou v 11:00 a ve 14:30 hodin.
 
Kromě výše uvedeného programu se můžete podívat, případně si i vyzkoušet starobylá řemesla a ochutnat krmi připravovanou dle sezóny zdejších Bylinných zahrad. Vystoupení se uskuteční pod širým nebem. V případě nepříznivého počasí či jiných nenadálých situací omluvte prosím, případné změny v programu.

komedianti na kářeDalší týden v sobotu 6. června budou zahrady Botanicus hostit Malé Velké divadlo (11:00 a 14:30 hoidn) a dospělé bude zajímat přednáška "Jak pěstovat levanduli" (13:00 hodin). V sobotu 13. června bude patřit Komediantům na káře. Žonglérské duo předvede žonglování se vším možným i nemožným. Nezmeškejte představení v prostorách divadla v Centru řemesel. Navíc se také uskuteční žonglérská dílna, a to v 11:30 hodin. 
Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.