!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Bikepark Špičák letos nabídne cyklistům nově upravené tratě i lepší služby

Bikepark Špičák letos nabídne cyklistům nově upravené tratě i lepší služby

Vydáno 13. června 2019 Letní sporty
Šumavský Ski&Bike Špičák nabízí v letní sezóně 2019 svým návštěvníkům větší komfort a řadu novinek. Turisté mohou využít například nové dalekohledy na vyhlídce z rozhledny, ekologické toalety a bikeři ocení zrekonstruovanou trať Black Friday a nový pumptrack. K dispozici je i centrum pro výuku začátečníků. Lanovka, která slouží jak pěším turistům, tak bikerům, zahajuje každodenní letní provoz už v sobotu 15. června.
BikeřiLetošní novinkou v areálu Ski&Bike Špičák je zrekonstruovaná páteřní středně obtížná trať Black Friday. Bikeři se mohou těšit například na nové zatáčky a další atraktivní skok přes trať, kde si jezdci mohou vybrat, zda ji přeskočí nebo objedou jinudy. Trať musí být v souladu s ochranou přírody a dostatečně trvanlivá a pevná, aby například nezpůsobovala erozi.

BikerkaZcela novou záležitostí je v areálu pumptrack, dráha, na které se jezdci pohybují pouze přenášením váhy, tzv. "pumpováním". Kdo nemá s jízdou ze svahu žádné zkušenosti, může využít centrum pro výuku začátečníků. Tam je instruktoři naučí pracovat s kolem, s těžištěm, nacvičí si průjezdy klopenou zatáčkou, bezpečné brzdění nebo lehký seskok.

Další dobrou zprávou je, že lanovka na Špičák zahájí od 15. června pravidelný denní provoz. V tento den se otevřou také turistické trasy na Černé a Čertovo jezero a naučné stezky k rozvodí a k ledovcovým jezerům. Během sezóny přibydou na ochoz špičácké rozhledny dva velké dalekohledy, areál také vybuduje ekologické toalety.
Bikepark Špičák v Železné Rudě

Bikepark Špičák v Železné Rudě

Šumava nabízí stovky kilometrů tras pro horská kola. Bikepark Ski&bike Špičák - Železná Ruda se nachází v pohoří Šumavy ve Sport areálu Špičák, který je vzdálen 5 km od Rudy směrem na Nýrsko. Užít si můžete také společnou jízdenku s přeshraničním bikeparkem Geisskopf.