Úvod > Aktuality > "Vinice sv. Kláry představuje Banku vůní "
bankavuni4550.JPG
"> bankavuni4550.JPG
Zážitky

"Vinice sv. Kláry představuje Banku vůní "

  • Vydáno22. června 2012
"Návštěvníci Vinice sv. Kláry v Praze mohou na jedné z teras vinice nově vyzkoušet Banku vůní, tedy železnou konstrukci, která znázorňuje pokroucený keř vinné révy a v jejích úponcích a stylizovaných květech se nacházejí kapsle s vůněmi. Zatím si mohou přičichnout ke 13 vzorkům základních vůní, které můžeme ve víně objevit (např. ovoce, koření, kouř...). Konstrukce vznikla ve spolupráci se sochařem Lukášem Raisem (autorem již celé řady uměleckých děl v zahradě – např. pasoucí se bojleři nad Strání neboli Dva, mohutná Noha, nekonečné potrubí neboli Archimedon, pítko u lesa). "
Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.