!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma
Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
1.12.
29.2.
+ Přidat foto
Výstavy

Do Botanické zahrady v Troji v zimním období zdarma

Kdy 1. prosinec 2019 – 29. únor 2020
Až do konce února máte příležitost navštívit zdarma venkovní expozice Botanické zahrady hl. města Prahy.
Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. V zahradě se nachází také tropický skleník vybavený nejmodernějšími technologiemi Fata Morgana, historická vinice sv. Kláry i meditační Japonská zahrada, celkově téměř 30 ha upravených expozičních ploch. 

V zimních měsících, obzvláště na sněhu, vynikají květy nejčasnějšího vilínu viržinského Hamamelis virginiana (areál Sever). Lze vidět i barevnou (jakoby maskáčovou) kůru u mladých jedinců borovice Bungeovi  Pinus bungeana (areál Střed).

Návštěvníci tak mohou navštívit vinotéku sv. Klára od pondělí do pátku od 13.00 do 17.00 hodin a o víkendech a ve svátek od 11.00 do 17.00 hodin. Vybírat mohou ze široké nabídky vín či kolekce matolinových pálenek a vychutnat si je v příjemném prostředí u hořícího krbu.

V otevírací době zahrady je otevřeno také rostlinné bistro Botanická na talíři, kde si návštěvníci pochutnají na sezonní nabídce ovocných smoothie, lahodných raw dezertech, vegetariánském občerstvení a výborné kávě. Potěší je výhled na Ornamentální zahradu.

Užijte si podzimní a zimní čas v náručí přírody!

Vánoční otevírací doba.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 11. 2019