Úvod > Aktuality > Archeopark Pavlov zve na netradiční podzimní zážitky
Archeopark Pavlov zve na netradiční podzimní zážitky
"> "> ">
Kultura

Archeopark Pavlov zve na netradiční podzimní zážitky

  • Vydáno16. září 2021
Hlavní sezóna v Archeoparku Pavlov je již za námi, pestrý doprovodný program však pokračuje i v září a říjnu. Těšit se můžete hned na dvě akce, které jsou oblíbenými stálicemi v naší nabídce, a to už od otevření archeoparku v roce 2016. Je jím Den architektury letos s podtitulem Muzeum ukryté pod zemí a Mezinárodní den archeologie (MDA). V říjnu tak vzdáváme poctu dvěma oblastem, které se dokonale spojují právě v moderní budově archeologického muzea pod Pálavou. Akce Den architektury, která v říjnu otevírá zajímavé architektonické počiny po celé republice, se bude v archeoparku konat v pátek 1. října a všem zájemcům stejně jako na následující akci (MDA) umožní v tento den vstup do muzea zdarma. Navíc se budou konat dvě komentované prohlídky ve 13:00 a 15:00 v doprovodu architekta budovy a kurátora expozice.
archeopark pavlovPro všechny nedočkavé příznivce archeologie nachystali muzejníci z Archeoparku Pavlov mimořádné akce. Mezinárodní den archeologie se bude konat v sobotu 16. října a jako již tradičně bude hlavní tématem výstava originálu z podpálavských lokalit lovců mamutů. Tentokrát budeme vystavovat originál lebky vlka v rámci výstavy Vlk z Pavlova, která probíhá již od 24. července. Lebka vlka byla nalezena před výstavbou archeoparku na lokalitě Pavlov I. a až do 16. října je vystavována pouze ve formě 3D modelu. Kromě slavnostního zahájení výstavy originálu se návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky a přednášku zooložky ze ZOO Olomouce RNDr. Libuše Veselé.
Pavlov

Pavlov

Vinařskou obec objevíte na břehu Novomlýnských nádrží na východním úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy Děvína. Pavlov proslavilo především víno, památky a archeologie; k výletům vedle řady vinařství a obecní vinotéky láká vinařská stezka, zřícenina hradu Děvičky a pozoruhodný archeopark.

Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Zblízka si prohlédnout jedinečné paleolitické sídliště a dozvědět se řadu podrobností o životě našich předků v době lovců mamutů můžete v archeologickém parku v Pavlově. Výstavní prostor by měl evokovat návštěvu jeskyně, téměř celý objekt se skrývá v terénní vlně.

Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku

24.9.
Workshop pravěkých technologií – krása v pravěku

Jak mohla vypadat krása v pravěku?

Den architektury v Archeoparku Pavlov

30.9.
Den architektury v Archeoparku Pavlov

Celorepublikový festival oslavující architekturu bude i v Archeoparku Pavlov!