!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Archeopark Pavlov zve v sobotu na mimořádné předsezónní otevření
Archeopark Pavlov zve v sobotu na mimořádné předsezónní otevření
">
Kultura

Archeopark Pavlov zve v sobotu na mimořádné předsezónní otevření

Vydáno 28. února 2019
Nechce se vám čekat do jara? Archeologům v Pavlově taky ne! Proto pro vás mimořádně otevřou Archeopark Pavlov již tuto sobotu 2. 3. 2019 při příležitosti pavlovských oslav masopustu. Otevřeno bude od 9:00 do 16:00. Poslední vstupenky bude možné zakoupit 30 minut před koncem otevírací doby.
archeopark pavlovPro všechny nedočkavé příznivce archeologie nachystali muzejníci z Archeoparku Pavlov mimořádné předsezónní otevření archeoparku. Zpříjemněte si první březnovou sobotu návštěvou archeoparku a jako první budete moci spatřit expozici po dlouhé zimní přestávce. Otevřeno bude od 9:00 do 16:00 hodin. Poslední vstupenky bude možné zakoupit 30 minut před koncem otevírací doby. Poté se archeopark otevře až 30. března.

Kromě stálé expozice věnované lovcům mamutů se můžete těšit i na krátkodobou výstavu Rozkvetlý Archeopark, která představí květnatou louku, jež celý areál obklopuje. Pomocí fotografií a herbářových položek vám výstava představí vzácné i běžné rostliny nacházející se na louce kolem Archeoparku. Výstava bude k vidění až do 15. 7. 2019.
Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Archeopark pod Pálavou v Pavlově

Zblízka si prohlédnout jedinečné paleolitické sídliště a dozvědět se řadu podrobností o životě našich předků v době lovců mamutů můžete v archeologickém parku v Pavlově. Výstavní prostor by měl evokovat návštěvu jeskyně, téměř celý objekt se skrývá v terénní vlně.