Úvod > Aktuality > Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy
Aquaparky, bazény, koupaliště, okolí Prahy, kudyznudy
Lázně a wellness

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

O vodní ráje, v nichž si po celý rok můžete užívat sport, zábavu i relaxaci, není v regionu Střední Čechy nouze. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu! Za vodními radovánkami můžete vyrazit do Čestlic, Kladna, Kolína, Berouna, Příbrami a dalších měst. Stačí si jen vybrat.

Zábava i relaxace v Aquapalace Čestlice

Pokud si chcete užít den plný sportu, zábavy a Aquapalacerelaxace, navštivte Aquapalace Praha, největší aquapark ve střední Evropě s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve třech krytých prostorách vás čekají jak divoké adrenalinové zážitky na tobogánech, skluzavkách, v dravých řekách a adrenalinové atrakci Spacebowl, tak relaxace, vířivky, sauny a wellness. Pro děti je určen Palác pokladů s pohádkově rodinnou atmosférou a vrakem pirátské lodi, k dispozici je i část aquaparku pod širým nebem, restaurace a bary.

virtuální realitaVelmi populární zabavou je v čestlickém aquaparku virtuální šnorchlování. Na výběr zde máte ze dvou filmů. Prvním z nich je mořský svět. Druhou variantou je pak vesmír, během tohoto filmu si budete moci projít vesmírnou stanicí a zažít stav bez tíže. Virtuální šnorchlování probíhá tak, že jste připevněni pomocí pásu k zařízení, které je na dně bazénu a jsou vám zapůjčeny VR brýle a šnorchlovací set. Přijít se vyřádit můžete také do jediné divoké řeky svého druhu v ČR! Venkovní Divoká řeka má délku 100 metrů, na kterou navazuje klidnější 350 metrová část Pomalé řeky v Paláci Dobrodružství. V provozu je právě nyní, v letní sezóně.


Vodní svět v Kolíně

vodní svět KolínV krytém aquaparku Vodní svět Kolín objevíte jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete. Dále je k dispozici 25 m dlouhý plavecký bazén, relaxační bazén s podvodními gejzíry, dvě vířivky, bazén s umělým vlnobitím a 78 m dlouhý tobogán. Dokonalý odpočinek přinese pobyt v solné jeskyni, vířivky, parní kabina, ale třeba i mokrý bar nebo cukrárna. Venkovní areál aquaparku nabízí venkovní bazén 50 metrů, vířivku a komplex sportovišť, mezi které patří hřiště pro plážový fotbal, hřiště pro plážový volejbal, tenisový kurt, bikrosová dráha a další.
 
PlaváníNově zrekonstruovaný aquapark Slaný navazuje na 25 m dlouhý hlavní bazén s plaveckými dráhami relaxační bazének s masážními lůžky a protiproudem, dětský bazén se skluzavkou a 87 m dlouhý tobogán s 1,5 m hlubokým dojezdovým bazénkem, propojeným s hlavní vodní plochou. Stranou je umístěna vířivka a divoká řeka. Za hezkého počasí je možné využít venkovní zahradu s lehátky a dětským hřištěm. A nezapomeňte si změřit rychlost v tobogánu. Bude-li vám chladno nebo se budete chtít zregenerovat, můžete použít ve sprchách umístěné páry. Naopak v letních vedrech bude příjemné občerstvení přímo v bazénu u baru.
 

Aquaparky v Berouně, Příbrami a Kladně

AquaparkV aquaparku Tipsport laguna Beroun na vás čeká relaxační bazén s masážními chrliči a lůžky, jeskyní, vlnobitím a gejzírem, vířivka, oddělený dětský výukový bazén s brouzdalištěm, vodním hříbkem a skluzavkou a klasický 25 m dlouhý sportovní bazén. Kromě 15 m dlouhé skluzavky se dvěma dráhami tu jsou dva tobogány – klasický (78 m) a pneumatikový (58 m).

Pestrou nabídku vodních atrakcí najdete také v kladenském aquaparku. K dispozici je klasický tobogán dlouhý 108 m, tobogán kamikadze dlouhý 99 m, dvoudráhová skluzavka dlouhá 16 m a adrenalinová vodní atrakce spacebowl. Využít můžete i whirlpool, divokou řeku, parní kabiny, finské sauny, dětský bazén a občerstvení.
 
aquapark příbramV aquaparku Příbram doplňují 25 m dlouhý bazén chrliče vody a dvě vířivky. Nabídku atrakcí zastupují dva tobogány, turbotobogán a tobogán klasický. V areálu přímo pod střechou najdete také saunu s ochlazovacím bazénkem a odpočívárnu. Zatímco se děti budou bavit na tobogánech, rodiče či páry si zase mohou dát oddych v jedné ze dvou vířivek nebo vyzkoušet páru. V bazénech se teplota vody pohybuje od 26°C do 28°C (ve velkém i dětském bazénu), vířivky jsou oproti tomu vyhřívané na teplotu od 28°C do 32°C. Uveďme také, že vnitřní Aquapark není průchozí s venkovním areálem, vstupné se platí zvlášť.
Aquapark Slaný

Aquapark Slaný

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách!

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami

Areál Aquaparku se nachází v centru města. Zařízení Aquaparku je předurčeno k poskytnutí aktivního odpočinku návštěvníků, k relaxaci sil, ke sportovní činnosti oddílů plavání, k výuce plavání pro předškolní a školou povinné děti.

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Zrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete.

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Krytý plavecký bazén a venkovní Aquapark v Hořovicích

Krytý plavecký bazén a venkovní Aquapark v Hořovicích

Krytý plavecký bazén je po rekonstrukci od ledna 2010 opět otevřen pro veřejnost. V letních měsících je návštěvníkům k dispozici i venkovní aquapark s vodními atrakcemi.

Aquapark Kladno – široké využití pro sport i volný čas

Aquapark Kladno – široké využití pro sport i volný čas

Aquapark Kladno, který se nachází pouhých 25 km od hlavního města Prahy, nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk. Najdete tu plavecký a masážní bazén, tobogány a skluzavky, nebo příjemný dětský koutek pro ty úplně nejmenší.

Další aktuality

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina...

…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.
Středočeský kraj | Zážitky

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
Středočeský kraj | Životní styl

Pomozte vyčistit řeku Sázavu

Dobrovolníci se od 12. do 14. dubna 2024 vydají opět k řece Sázavě, aby před nadcházející turistickou sezonou vyčistili její břehy. Tradiční jarní úklid známý jako Čistá řeka Sázava se uskuteční už podevatenácté. Na asi 90kilometrový úsek z Kácova do Pikovic, který se uklízí v režii Posázaví o.p.s., nastoupí party dobrovolníků a odpad, který nasbírají, budou nákladní auta odvážet na skládku.
Středočeský kraj | Příroda

Zámek Kačina bude mít bránu dokořán

V sobotu 13. dubna 2024 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky. Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou dvě netradiční prohlídky!
Středočeský kraj | Památky

Skalní hrad Drábské světničky zůstává i nadále uzavřený

Letos se jako i v minulých letech turistům neotevře skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. Lesy České republiky zde chystají velkou rekonstrukci, která má zajistit ochranu památky tak, aby nedocházelo k poškozování skal lidskou nohou.
Středočeský kraj | Památky

Co navštívit v Brdech? Tipy na výlety do Brd, kam byl dlouho vstup zakázán

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty nedávno otevřely. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do míst, kam se dlouho nesmělo chodit.
Středočeský kraj | Příroda

Vltavské vyhlídky: poznejte nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na meandry Vltavy

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda

Stylové bydlení ve skalách a na skalách: skalní byty, hrady a tajemný Krvomlýn

Dovedete si představit, jak se žilo (anebo jak byste vy sami dokázali žít) v obydlí ne nepodobném jeskyni, které bylo vytesáno přímo do skály? Na první poslech to zní víc než romanticky, ale když přijde na praktické otázky, jako je neustálý chlad, nedostatek místa anebo napojení na elektrickou a vodovodní síť, začne brát romantika rychle za své. A kde si své představy o skalním bydlení můžete porovnat se skutečností? To vám prozradí Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Památky