Úvod > Aktuality > Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech začínají
Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech začínají
"> "> ">

Jarní porcelánové slavnosti v Karlových Varech začínají

Vydáno 3. května 2019 Lázně a wellness
Zábavný program pro děti i rodiče, živá hudba, výstava Prostřené stoly a Porcelánové školičky. Tak bude vypadat první květnový víkend v Karlových Varech. Na prostranství před Grandhotelem Pupp lze koupit porcelán za akční ceny a připraven je také zábavný program.
PorcelánS tradicí porcelánových slavností začal největší český výrobce porcelánu, společnost Thun 1794. Od té doby se porcelánové trhy konají před Grandhotelem Pupp dvakrát do roka, na jaře a na podzim.

Jarní porcelánové trhy se staly součástí programu zahájení lázeňské sezony v Karlových Varech, letos se tedy konají 3. až 5. května 2019. Návštěvníci slavností si mohou před Grandhotelem Pupp zakoupit tradiční český porcelán od předních českých výrobců za výhodné ceny. Ve vnitřních prostorách Grandhotelu Pupp se koná výstava prostřených stolů včetně nejžhavějších novinek z produkce společnosti Thun 1794 a.s. Součástí porcelánových slavností je doprovodný program v podobě živé hudby, akcí pro děti a stánků s občerstvením. V reprezentativních prostorách Grand Hotelu Pupp bude instalována Výstava prostřených stolů.

Na Porcelánové slavnosti se zdarma vydejte v pátek od 10 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin nebo v neděli od 10 do 15 hodin.
 

Zahájení lázeňské sezóny 2019

Karlovy VaryKarlovy Vary chystají v květnu opravdu nabitý program. Na víkend 3. až 5. května je zde naplánováno Zahájení lázeňské sezóny, což je v Karlových Varech tradiční kulturně-společenská událost. Na takto honosné akci nesmí chybět zakladatel města, král Karel IV., který pojede v čele historického průvodu městem v sobotu 4. května od 15:00 hodin (od Letního kina). Na Mlýnskou kolonádu dorazí průvod v 15:30 hodin. Dále se můžete zúčastnit svěcení minerálních pramenů či sobotního galavečera v Grandhotelu Pupp.

Zahájení lázeňské sezóny je oslava jara a začátku nové sezóny, která má představit to nejlepší a nejzajímavější, co Karlovy Vary nabízí. V ulicích, parcích, na kolonádách i v lázeňských lesích se představí hudebníci, divadelníci a další umělci. Chybět nebude ani řemeslný jarmark na Třídě T.G. Masaryka a ve Smetanových sadech. Tamtéž bude možné zhlédnout také historické ležení Karla IV. Slavnost se uskuteční na kolonádách, pěších zónách a v parcích, ve Dvořákových sadech, na Mlýnské kolonádě, u Letního kina a ve Smetanových sadech nebo v Karlovarském městském divadle.
Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování s výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou krásným výhledem na lázeňskou část města. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.