Úvod > Aktuality > Adoptujte zvíře v ZOO
Zážitky

Adoptujte zvíře v ZOO

  • Vydáno15. listopadu 2010
V posledních dvou měsících v roce 2010 pražská zoologická zahrada propaguje možnost adoptovat zvíře. Snaží se eliminovat počet "sirotků", tj. počet druhů bez jakéhokoliv sponzora, a počet druhů, u nichž figuruje pouze 1 sponzor.

V letošním roce má zahrada hlavní následující protagonisty kampaně: bércouna skvrnitého, pelikána kadeřavého, volavčíka člunozobého, švába harlekýna a přímorožce beisu – můžete se s nimi setkat na billboardech a citylightech v ulicích Prahy už nyní. Tato kampaň je vždy úspěšná. Např. v roce 2009 přispělo díky ní celkově 1 542 sponzorů, z toho 957 nových a 585 stávajících (prodloužili smlouvu o další rok). Z 90 sirotků nezbyl ani jeden – doufáme, že letos tomu bude také tak.

Tipy na zoo s adopcí zvířat:
Zoologická zahrada hl. m. Prahy


Zoo Praha se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit s 670 druhy a téměř s 5 tisíci jedinci.

Adoptujte si zvíře, třeba v ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou
 
V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Zahrada se snaží kromě rekreace návštěvníků o jejich vzdělávání a poučení, nabízí rozšíření výuky netradiční formou školám všech stupňů a zapojila se do systému ochrany přírody. Stát se můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

ZOO Ústí nad Labem

Pro návštěvníky ZOO je zde připraveno velké množství předváděcích akcí, jako cvičení lachtanů, procházka a cvičení slonů, "Medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, mandrilů a pelikánů a další lákadla. Pro děti kromě dětských hřišť a kontaktní zoo, je tu také minigolf, dinosauří stezka a komplex tobogánů. K dopravě po části areálu lze také využít vláčku.

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou – adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Zoo Ústí nad Labem – vstupte do říše zvířat

Pro návštěvníky zoo je připraveno velké množství předváděcích akcí, jako je procházka a cvičení slonů, "medový strom" pro malajské medvědy, krmení tuleňů, lemurů, orangutanů, surikat, piraň a další lákadla.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.