Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Zookoutek Divoká zahrada Hostivař
Příroda

Zookoutek Divoká zahrada Hostivař

Po dlouhých měsících rekonstrukce se do nejstaršího pražského zookoutku v Hostivaři vrátila zvířata. V Divoké zahradě o rozloze 5 000 metrů čtverečních mohou nyní návštěvníci obdivovat stádo vzácných bílých daňků nebo páreček muflonů.
Před rekonstrukcí byl zookoutek, ve kterém nacházejí domov zraněná nebo jinak handicapovaná zvířata už od roku 1970, v žalostném stavu. Ohrady byly mnohokrát opravované a jejich velikost vůbec neodpovídala požadavkům. V současné době však čeká na návštěvníky v Hostivaři zcela nový areál, plný vyhlídek a informačních panelů. Opomenut nesmí zůstat ani hmyzí hotel, který je největší v České republice. Jedná se o část gabionového oplocení kolem dančího výběhu, jehož konstrukce je vyplněna přírodními materiály, jako jsou dřevěné špalky, rákos nebo šišky.

zatopeném lomě o kousek dál zase čeří vodní hladinu kachny divoké i pižmové, labutě a husy labutí. Kolem lomu vede dřevěný chodníček, na který navazují dřevěné schody. Na jejich konci se návštěvníkům rozprostře kouzelná vyhlídka nejen na lom.    
Daněly byly přivezeny ze zookoutku Chuchle a daněk z obory nedalekou Berouna. Plaví a bílí daňci jsou velkou vzácností. Nejedná se o albíny, ale o skutečně bílou formu daňka. Asi nejznámější barva srsti těchto zvířat je červenohnědá s bílými skvrnami, ale existují i tmavohnědí nebo černí daňci.

Na rozdíl od plachých daňků, páreček muflonů milující pozornost se nechá i pohladit. Muflon je vlastně zdivočelý potomek ovcí domácích, které si kdysi s sebou vzali na Korsiku a Sardinii ve Středomoří první pravěcí zemědělci. Dožívají se v průměru pěti až deseti let a jejich rohy mohou být dlouhé až 90 cm. V Praze jsou rošťáčtí mufloni k vidění i v Krčském lese, kde žijí již 60 let. Prohánějí se i v přilehlém areálu Thomayerovy nemocnice, a právě odtud byli dovezeni do Divoké zahrady v Hostivaři

Provozovatel

Lesy hlavního města Prahy

Práčská 1885
106 00 Praha 10
Email:
info@lesy-praha.cz
WWW:
www.lhmp.cz
GPS:
50,040145 14,517368
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Mikulášská nadílka – koncert skupiny Kreyson Memorial

Mikulášský koncert skupin Kreyson Memorial a Bohemica. Mikulášské a další kostými vítány.
Praha 4, Praha

Výstava betlémů na Toulcově dvoře

Přijďte si zpříjemnit sváteční čas návštěvou tradiční výstavy betlémů, která letos bude umístěna ve středověkém špýcharu. Staročeské betlémy v historickém prostředí musí přeci k sobě ladit.
Praha 10, Praha

Betlémy 2022 – Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři

Menší betlém je po celou vánoční dobu umístěný v otevřeném oltářním stole v kostele. Ve své figurální části je mistrovskou řezbou Josefa Krejčíka z Prahy.
Praha 10, Praha

Pátrání po Golemovi – venkovní hra pro rodiny s dětmi

Zveme vás na dobrodružnou procházku uličkami Prahy se zkušeným průvodcem. S naší rodinnou hrou objevíte, kde je ukrytý tajemný Golem. Děti i dospělí se formou hry ponoří do záhadných příběhů staré Prahy.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.
Praha 11, Praha

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Squashpoint, to je 6 profesionálních squashových a 1 ricochetový kurt značky Fibersin. Systém permanentek vám přináší výrazné slevy a blokaci pevných termínů. Vašim přáním zde vyjdou vstříct profesionální trenéři a příjemný personál.
Praha 4, Praha

Rodinné centrum Pilné včelky

Rodinné centrum ve vilce s prostornou zahradou se nachází v klidné části Prahy 4 v blízkosti Hostivařského parku a přehrady. Poskytuje široké spektrum služeb a poradenství rodinného charakteru pro nastávající maminky, přes ty nejmenší dětičky po jejich rodiče a prarodiče.
Praha 11, Praha

Lanový park Hostivař – zrušeno

Přes veškerou naši snahu při boji s kůrovcem v uplynulých letech se nám pro sezónu 2020 nepodaří obnovit provoz lanového parku a jeho provoz bude definitivně ukončen. Bez stromů, bohužel, lanový park provozovat nejde.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Restaurace Columna

Restauraci Columna najdete v budově Centra pohybové medicíny. Interiér restaurace působí dojmem citlivě vytvořeného designového prostředí, které láká k příjemnému posezení v interiéru či na prostorné letní zahrádce.
Praha 4, Praha

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.
Praha 10, Praha

Galerie národních vín a vinařství Praha

Stálá prodejní výstava národních i světových vín a progresivních vinařství, distribuční a degustační centrum vín, obchodní zastoupení vinařů, prodej vína za bezkonkurenční ceny.
Praha 11, Praha