Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Zookoutek Divoká zahrada Hostivař
Příroda

Zookoutek Divoká zahrada Hostivař

Po dlouhých měsících rekonstrukce se do nejstaršího pražského zookoutku v Hostivaři vrátila zvířata. V Divoké zahradě o rozloze 5 000 metrů čtverečních mohou nyní návštěvníci obdivovat stádo vzácných bílých daňků nebo páreček muflonů.
Před rekonstrukcí byl zookoutek, ve kterém nacházejí domov zraněná nebo jinak handicapovaná zvířata už od roku 1970, v žalostném stavu. Ohrady byly mnohokrát opravované a jejich velikost vůbec neodpovídala požadavkům. V současné době však čeká na návštěvníky v Hostivaři zcela nový areál, plný vyhlídek a informačních panelů. Opomenut nesmí zůstat ani hmyzí hotel, který je největší v České republice. Jedná se o část gabionového oplocení kolem dančího výběhu, jehož konstrukce je vyplněna přírodními materiály, jako jsou dřevěné špalky, rákos nebo šišky.

zatopeném lomě o kousek dál zase čeří vodní hladinu kachny divoké i pižmové, labutě a husy labutí. Kolem lomu vede dřevěný chodníček, na který navazují dřevěné schody. Na jejich konci se návštěvníkům rozprostře kouzelná vyhlídka nejen na lom.    
Daněly byly přivezeny ze zookoutku Chuchle a daněk z obory nedalekou Berouna. Plaví a bílí daňci jsou velkou vzácností. Nejedná se o albíny, ale o skutečně bílou formu daňka. Asi nejznámější barva srsti těchto zvířat je červenohnědá s bílými skvrnami, ale existují i tmavohnědí nebo černí daňci.

Na rozdíl od plachých daňků, páreček muflonů milující pozornost se nechá i pohladit. Muflon je vlastně zdivočelý potomek ovcí domácích, které si kdysi s sebou vzali na Korsiku a Sardinii ve Středomoří první pravěcí zemědělci. Dožívají se v průměru pěti až deseti let a jejich rohy mohou být dlouhé až 90 cm. V Praze jsou rošťáčtí mufloni k vidění i v Krčském lese, kde žijí již 60 let. Prohánějí se i v přilehlém areálu Thomayerovy nemocnice, a právě odtud byli dovezeni do Divoké zahrady v Hostivaři

Provozovatel

Lesy hlavního města Prahy

Práčská 1885
106 00 Praha 10
Email:
info@lesy-praha.cz
WWW:
www.lhmp.cz
GPS:
50,040145 14,517368
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Noční strašidelný les – stezka odvahy Praha Hostivař

Přijďte se bát do Hostivařského lesoparku! Čeká tam na vás stezka odvahy plná živých i neživých strašidel včetně pořádných krampusáků!
Praha 15, Praha

Výstava fotografií "Česká příroda"

Výstava fotografií české přírody Petra Zemana ve středověkém špýcharu zajisté umocní váš zážitek z letošního léta.
Praha 10, Praha

Den stromů v Praze

Tradiční akce pořádaná na oslavu Mezinárodního dne stromů. Čekají vás naučná, tvořivá a akční stanoviště.
Praha 10, Praha

Kreativní jarmark – Šetrné Vánoce

Přijďte zahájit letošní adventní čas na Toulcův dvůr. Čekají vás různí řemeslní prodejci s dílničkami. Nejhezčí dárek je totiž ten, který sami vyrobíte.
Praha 10, Praha

Textilní řemesla – živě a moderně

Prodejní a setkávací akce pro milovnice ruční práce, přírodních materiálů, originality a opravdovosti. Předení, tkaní, pletení, háčkování, filcování suché i mokré, šití (látkové panenky, patchwork)…
Praha 10, Praha

RepliCon – veletrh šermu a fantasy 2023

Osmý ročník veletrhu šermu a fantasy RepliCon – přednášky věnované historii a fantasy – tržiště s kvalitním zbožím od českých výrobců a řemeslníků – semináře šermu a boje a také tance – lukostřelba.
Praha 4, Praha

Otevřené tréninky Fighters Cheerleaders

Cheerleading je pestrý sport, zahrnující široké spektrum aktivit, ve kterém najdou uplatnění kluci i holky s různými tělesnými typy. Pokud máš zájem doraž k nám na trénink v ZŠ Hostivař a zažij cheerleading na vlastní kůži.
Praha 10, Praha

Dúo Ranas

Argentinské mistry tanga Dúo Ranas si Praha zamilovala. Aby uspokojili zdejší příznivce, vrátí se ani ne rok po předchozím vystoupení a 30. října 2023 zahrají v Chodovské tvrzi, v prostředí jako stvořeném pro jejich temperamentní i sentimentální hudbu.
Praha 11, Praha

Aktivity v okolí

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.
Praha 11, Praha

Profesionální squashový a ricochetový kurt ve SQUASHPOINT

Squashpoint, to je 6 profesionálních squashových a 1 ricochetový kurt značky Fibersin. Systém permanentek vám přináší výrazné slevy a blokaci pevných termínů. Vašim přáním zde vyjdou vstříct profesionální trenéři a příjemný personál.
Praha 4, Praha

Rodinné centrum Pilné včelky

Rodinné centrum ve vilce s prostornou zahradou se nachází v klidné části Prahy 4 v blízkosti Hostivařského parku a přehrady. Poskytuje široké spektrum služeb a poradenství rodinného charakteru pro nastávající maminky, přes ty nejmenší dětičky po jejich rodiče a prarodiče.
Praha 11, Praha

Lanový park Hostivař – zrušeno

Přes veškerou naši snahu při boji s kůrovcem v uplynulých letech se nám pro sezónu 2020 nepodaří obnovit provoz lanového parku a jeho provoz bude definitivně ukončen. Bez stromů, bohužel, lanový park provozovat nejde.
Praha 10, Praha

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Praha 10, Praha

Deník neznámého – cesta areálem Toulcova dvora

Deník neznámého je hra určená především pro rodiny s dětmi. Deník vás provede za pomoci fotocesty a obrázků areálem Toulcova dvora. Uvidíte známé i neznámé a dozvíte se, co vše u nás můžete najít.
Praha 10, Praha

Venkovní úniková hra Čas zvratu

Svět se ocitá na hraně a záleží jen na nás, zda ho nachýlíme zpět! Unikneme globálním změnám? Přijď se svým týmem také pomoci a zachovat planetu takovou jakou ji známe i pro příští generace. Máš to ve svých rukách!
Praha 10, Praha

Hostivařský lesopark

Hostivařský lesopark vznikl v 60. letech minulého století jako rekreační zázemí pro nově budované pražské Jižní Město. Nový les vyrostl převážně na zemědělské půdě v sousedství Hostivařské nádrže.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Restaurace Na Kačabce v Hostivaři

Putyka Na Kačabce je ideálním místem pro příjemně strávené chvíle v přátelském i firemním duchu. Najdete ji v centru památkově chráněné zóny Stará Hostivař.
Praha 10, Praha

Restaurace Columna

Restauraci Columna najdete v budově Centra pohybové medicíny. Interiér restaurace působí dojmem citlivě vytvořeného designového prostředí, které láká k příjemnému posezení v interiéru či na prostorné letní zahrádce.
Praha 4, Praha

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.
Praha 10, Praha

Galerie národních vín a vinařství Praha

Stálá prodejní výstava národních i světových vín a progresivních vinařství, distribuční a degustační centrum vín, obchodní zastoupení vinařů, prodej vína za bezkonkurenční ceny.
Praha 11, Praha

Top Hotel Praha

K ubytování hostů slouží více než 500 pokojů a apartmánů. K hotelu náleží rozlehlé parkoviště s 800 místy pro automobily a 30 místy pro autobusy. Hotel se pyšní několika restauracemi s českou i mezinárodní kuchyní a vyhlášeným cateringem.
Praha, Praha

Hotel Na Zámečku v Praze uprostřed zeleně

Stylový hotel s vlastní zahradou nabízí ubytování nedaleko centra Prahy a pronájem prostor pro školení, akce, večírky a svatby. Konferenční prostory pro firemní akce lze propojit s restaurací a zahradou pro pořádání svateb, večírků a jiných společenských akcí.
Praha 10, Praha

Pivovar Hostivar v pražské Hostivaři

Pivovar nesoucí jméno Hostivar je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní v září 2011 a v únoru 2013 byla uvařena první várka.
Praha 15, Praha