!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Židovský hřbitov v Českém Krumlově

Židovský hřbitov v Českém Krumlově

Památky
Hřbitov se v Českém Krumlově nachází severovýchodně od náměstí ve Hřbitovní ulici, v sousedství městského hřbitova. Na hřbitově se zachovala ohradní zeď se zdobenou branou, obřadní síň a kolem 100 náhrobků, převážně z I. poloviny 20. století.
Hřbitov byl založen roku 1891. Je obehnán téměř 3 metry vysokou cihlovou zdí, kovaná vstupní vrata jsou zdobena motivem Davidovy hvězdy. Na ploše hřbitova se dochovalo asi 100 náhrobků. Ty zde byly umístěny od doby založení hřbitova do první poloviny 20. století. V roce 1937 byl na místě pohřben rabín Prof. Dr. Leopold Hirsch, nejmladší náhrobek je z roku 1993. V eklektické obřadní síni z 90. let 19. století je zachován čtecí pult.

V současné době se zajišťuje průběžná údržba hřbitova. Židovský hřbitov lze navštívit. Klíče od brány si můžete oproti záloze vypůjčit v Infocentru Český Krumlov během jeho otevírací doby. 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Český karamel v Českém Krumlově

Český karamel v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy
Krumlovská věž

Krumlovská věž

Český Krumlov, Jižní Čechy
Historický pivovar Český Krumlov

Historický pivovar Český Krumlov

Český Krumlov, Jižní Čechy