Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum československých legií v Praze
Kultura

Muzeum československých legií v Praze

U příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu zahájilo roku 2018 v suterénu hotelu Legie u křižovatky I. P. Pavlova činnost Muzeum československých legií. Expozice je zaměřena na první odboj.
Cílem muzea je napomáhat zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským tradicím a posilováním vědomí součinnosti obyvatel k obraně vlasti. Výstavní expozice je zaměřena na první odboj a historii vzniku československých legií a našeho státu. Kromě výstavní části je důležitou součástí badatelské a digitalizační centrum s knihovou. V této části jsou veřejnosti zpřístupňovány informace o legiích i samotných legionářích a digitalizovány historické dokumenty a trojrozměrné exponáty. 
 
V budově pražského hotelu Legie vznikl v rámci budování muzea prostor, který je používán jako malý přednáškový sál pro potřeby pořádání přednášek, besed a promítání dobových filmů a fotografií. Cílem Vzdělávacího centra československých legií je osvětová a vzdělávací činnost zaměřená na připomínku vzniku samostatného Československa.
 
Zobrazit více