Úvod > Aktuality > Nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje: pivovar, zoo a DinoPark

Nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje: pivovar, zoo a DinoPark

Vydáno 7. července 2019 Zážitky
Prohlédnout si tři nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje je velmi jednoduché, stačí se vypravit do Plzně: v čele je pivovar Plzeňský Prazdroj, druhou příčku obsadila plzeňská zoologická zahrada a třetí patří plzeňskému DinoParku. Ten dokonce najdete ve stejném areálu jako zoo.
Ochutnávky ležáku Pilsner Urquell z Pivovaru Plzeňský Prazdroj, legendy zrozené v roce 1842, lákají na prohlídky historických sklepů, technologických provozů, smyslové expozice a dalších zajímavých míst. V centru Plzně navíc čeká Pivovarské muzeum a historické podzemí: ty se v žebříčku nejnavštěvovanějších míst Plzeňského kraje společně umístily na čtvrté příčce. Z výšky se pak na město a jeho okolí můžete podívat z vyhlídkové věže katedrály sv. Bartoloměje na náměstí Republiky: patří jí nejenom sedmé místo v Plzeňském kraji, ale také třetí místo v kategorii věží a rozhleden.
 

TOP místa: Zoo Plzeň, DinoPark a Techmania Centrum

Že je Plzeň mimořádně lákavým turistickým cílem potvrzuje nejenom zoologická zahrada, propojená s Botanickou zahradouDinoParkem, plným modelů pravěkých zvířat v životní velikosti, ale také Techmania Science Center, místo plné poznávání a objevování. Najdete tu stálé i obměňované interaktivní expozice zaměřené na fyziku, astronomii, chemii, biologii, problematiku výživy, svět filmu nebo tematiku špionáže a tajných služeb, navštívit můžete i supermoderní 3D planetárium, první svého druhu v Česku. Na dalších místech se pak umístila zoologická zahrada Plasy, propojená s hřištěm pro adventure golf a botanickou zahradou, desítku pak uzavírají tři impozantní šlechtická sídla: zámek Zbiroh a hrady Kašperk a Rabí.
 

Neobjevená místa: jízdárna Světce, klášter Plasy a Dům přírody Českého lesa

Druhou největší jízdárnu ve střední Evropě nenajdete ve městě, ale na konci malebné Knížecí aleje západně od Tachova: novorománská Windischgrätzova jízdárna tu stojí již od roku 1830 a před zánikem ji zachránila velká rekonstrukce po roce 2000. Postupnou obnovou prochází také další památka Plzeňského kraje, monumentální cisterciácký klášter Plasy. Dnešní podobu získal v době baroka, kromě samotného konventu si v bývalém pivovaru a hospodářském dvoře prohlédnete Centrum stavitelského dědictví; unikátní přehlídku postupů a principů tradičního stavitelství vytvořilo Národní technické muzeum. Třetí zastávkou je Dům přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem, který láká na procházky krajinou zvanou Český les.
 

Co vám nesmí uniknout: Letní barokní festival

Procházky barokní Plzní, dětská barokní odpoledne ve Svatojánském muzeuNepomuku anebo v areálu barokního kláštera Chotěšov, zahradní slavnosti, koncerty a další akce plné netradičních zážitků nabízí Letní barokní festival. Odehrává se v barokních kulisách na zajímavých místech Plzeňského kraje, například v Mariánské Týnici, Klatovech, klášteře Kladruby, Manětíně nebo Hrádku u Sušice.

Výzkum návštěvnosti turistických cílů v České republice realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci s destinačními společnostmi a krajskými úřady. Měřítkem návštěvnosti je počet registrovaných návštěvníků v tisících. Data zahrnují návštěvnost domácích a zahraničních turistů.
 
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Cesta pivovarského tovaryše - zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Cesta pivovarského tovaryše - zážitkový program v pivovaru Pilsner Urquell

Máte skupinu, pro kterou hledáte opravdu exkluzivní a nezapomenutelný zážitek? Nabídněte jim Cestu pivovarského tovaryše v Plzeňském Prazdroji!

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí ZOO je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný Dinopark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Rabí - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Rabí - nejrozsáhlejší hradní zřícenina v Čechách

Hrad Rabí, který vzniknul na počátku 13. století, je králem všech českých hradů. Kdybyste pečlivě odměřili délku jeho budov a hradeb s dělovými baštami, napočítali byste neuvěřitelné tři kilometry.

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Kostel sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě kostel sv. Bartoloměje. Arciděkanský kostel je zřetelný již z dály se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Zoo Plasy

Zoo Plasy

Rodinná zoologická zahrada se nachází ve městě Plasy a oficiálně byla otevřena v květnu 2016. Najdete zde propojení zábavy, odpočinku a vzdělání. Zoo se nachází v areálu Fantasy Golfu Plasy.

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Zámek Zbiroh - vychutnejte si zámecké prostředí pro nejnáročnější zákazníky

Provedeme vás historií Zbirožského zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin. Každé pondělí tu zažijete středověkou hostinu s programem. Za doprovodu kejklířů, muzikantů a tanečnic okusíte atmosféru středověku a ochutnáte dobové pokrmy.

Další aktuality

29.10.
2019
Zámek Zbiroh láká na Halloween

Zámek Zbiroh láká na Halloween

Plzeňsko a Český les | Zážitky
16.9.
2019
Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky