Úvod > Co chcete dělat? > Vinařství Hutár
Gurmánská turistika

Vinařství Hutár

Rodinné vinařství nacházející se v oblasti Čechy a podoblasti Litoměřice. Od roku 1974. Ochutnejte naše vína z pohodlí domova nebo si objednejte degustaci pro libovolný počet osob přímo v Litoměřicích.
Nabízíme řízené degustace pro skupiny od 10 do 50 osob s pěti až deseti vzorky vín. Naše degustační místa jsou Hrad Litoměřice a Hospoda Mostná hora s rozhlednou, kde pořádáme pro naše zákazníky svatbyfiremní večírky a další akce.

Momentálně se zaměřujeme na výrobu tichých i šumivých vin odrůd Müller Thurgau, Pinot Noir a Dornfelder. Připravujeme rozšíření sortimentu o odrůdy Ryzlink rynsky, Muškát, Chardonnay a Pinot Gris. Vina vyrábíme v nerezových nádržích a staříme v dubových sudech o objemu 225 a 600 litrů.

Naše vína jsou skvělým sortimentem do restaurací nebo vinoték. Vína se výborně párují s různými pokrmy, s jejichž výběrem Vám poradíme v popisu jednotlivých vín. 

Vinařská historie Hutárů
První vinohrad zasadil v roce 1974 Dionýz Hutár nejst. na jižních svazích údolí řeky Labe v obci Třeboutice. Hlavními odrůdami byly Müller Thurgau, Ryzlink rýnský a Svatovavřinecké, kterým se v našem litoměřickém mikroklimatu výborně dařilo a daří.

V roce 2008 jsme oficiálně založili Vinařství pod Sedlem v obci Horní Chobolice u Liběšic. Z obce Liběšice se díky tomu stala nejmladší vinařská obec a podařilo se nám zařadit cca 14 ha zemědělské půdy do vinných tratí. Podíl v této firmě jsme prodali v roce 2021.

V současné době pokračujeme v naší rodinné tradici výroby vína, která trvá již tři generace, v Litoměřicích pod názvem Vinařství Hutár.

Ubytování a restaurace v okolí