!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Ukázková výsadba původních keřů v Českých Budějovicích

Ukázková výsadba původních keřů v Českých Budějovicích

Příroda
Seznamte se s původními druhy keřů rostoucích na našem území. Rostliny jsou vysázeny okolo cyklostezky z Budějovic na Hlubokou, kde najdete informační tabule se zajímavostmi o jednotlivých druzích. Cílem je zaujmout širokou veřejnost pro výsadbu původních druhů a ukázat možné využití v zahradách.
Celkem 22 druhů keřů rostoucích původně na našem území bylo vysazeno okolo frekventované cyklostezky z Českých Budějovic na Hlubokou nad Vltavou.

O jednotlivých druzích vás budou informovat tabule s různými zajímavostmi ze světa rostlin. Dozvíte se například, který keř má chutné jedlé plody nebo z jakého druhu s vyrobil luk a šípy pravěký muž Ötzi, nalezený v Alpském ledovci. V textech je zároveň demonstrována nepostradatelnost původních druhů pro přírodu například žluťásek řešetlákový je závislý na dvou druzích keřů.

Cílem projektu je zaujmout širokou veřejnost pro výsadbu původních keřů a ukázat možné využití v zahradách. Vysazeny jsou zde druhy vzácné a ohrožené vymizením, stejně jako všeobecně rozšířené a známé nebo s jedlými plody. Na jednom místě tak máte možnost uvidět pestrost našich keřů, rozličnost tvarů a barev, pozorovat kvetení a barvy listí na podzim.

Seznam vysazených druhů: Bez černý, Bez hroznatý, Brslen evropský, Dřín obecný, Dříšťál obecný, Hloh jednosemenný, Jeřáb ptačí, Kalina obecná, Kalina tušalaj, Klokoč zpeřený, Krušina olšová, Líska obecná, Ptačí zob obecný, Růže šípková, Řešetlák počistivý, Svída krvavá, Trnka obecná, Vrba šedá, Vrba jíva, Vrba košíkářská, Vrba nachová, Zimolez obecný.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Tesařské kurzy pro znalé i neznalé

Tesařské kurzy pro znalé i neznalé

České Budějovice, Jižní Čechy
Taneční škola Elis

Taneční škola Elis

České Budějovice, Jižní Čechy
Park Čtyři Dvory v Českých Budějovicích

Park Čtyři Dvory v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy