Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Táborský vodní svět
Lázně a wellness

Táborský vodní svět

Táborský vodní svět je kvalitně a moderně vybavený aquapark, který kromě množství atrakcí přináší také rozlehlou travnatou i betonovou plochu pro sport i odpočinek. V prostoru aquaparku si najde to své snad každý milovník vodních sportů či radovánek.

V areálu Plaveckého stadionu se nachází vnitřní 25m bazén s možností využití parních komor, dětský bazén pro děti do 8 let a otevřený venkovní areál s bazénem, brouzdalištěm a tobogánem. Bazén je vyhřívaný na teplotu 24°C. Venkovní areál je zajišťován v měsících květen – srpen a je určen v závislosti na počasí. Do všech prostor bazénu je umožněn bezbariérový vstup.

V prostoru se nachází také individuální relaxační centrum, ve kterém je zřízen soubor hydrorelaxačních a rehabilitačních zařízení s kapacitou do 15 osob.
 

Letní areál Plaveckého stadionu

Od 1.6.2020 je otevřeno každý den 9:00 – 19:00 (provoz venkovního bazénu je stanoven v závislosti na počasí).  Vnitřní bazén je otevřen. V tomto areálu se nachází 25 m plavecký bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, rekreační bazén s mnoha vodními atrakcemi. Venkovní tobogán má výšku 9,5 m a délku 93 m. Venkovní bazén zaujímá 920 m2 vodní plochy, má hloubku 0,8 až 1,8 m, objem vody 1 470 m3 a kapacitu 1 150 osob.

V areálu se nachází nově vybudované travnaté solární plochy o celkové rozloze 2 700 m2. V areálu je možnost zapůjčení dvojlehátka včetně slunečníku nebo samostatného slunečníku. Celodenní občerstvení zajišťuje restaurace a bufet.
 

Wellness

  • Vířivá vana whirlpool 35°
  • Sauny – Finskou saunu 90°- 100° bio saunu 60° a  infra kabinu
  • Páry – dvě parní komory solnou a bylinou párou
  • Bazény – Ochlazovací bazén a bazén s teplou vodou 38°
  • Kneippův chodník
  • Zážitkové sprchy
  • Ledovou studnu
  • Odpočívárny a otevřenou terasu s výhledem
  • Občerstvení


Pláž u Jordánu

Pláž u rybníku Jordán nedaleko plaveckého stadionu je v letním období využívána jako letní plovárna. Vzhledem ke snižující se kvalitě vody v posledních letech je koupání pouze na vlastní nebezpečí.

Čertoviny

Uličky Starého Města zaplní družiny Mikuláše s čerty a anděly.
Tábor, Jihočeský kraj

Staročeský vánoční trh v Táboře

Tradiční vánoční trh v kulisách historického centra.
Tábor, Jihočeský kraj

Danny Liška – Spektrum

Výstava táborského rodáka.
Tábor, Jihočeský kraj

Vánoce ve světě

Tradiční vánoční výstava.
Tábor, Jihočeský kraj

Jordánský vodopád v Táboře

Přibližně 1 kilometr pod vodopádem pod Bechyňskou branou v Táboře se nachází zajímavá umělá, kaskáda vysoká více než 3 metry.
Tábor, Jihočeský kraj

Zážitková karta Toulavka

Vezměte do rukou zážitkovou kartu turistické oblasti Toulava, od Tábora až k nám... a vydejte se objevovat Toulavu se spoustou výhod. Karta, kterou si vyzvednete zdarma v podobě papírové brožury na infocentrech, nebo se zaregistrujete do karty online, nabízí více než 50 bonusů a slev.
Tábor, Jihočeský kraj

Muzeum hudby v Táboře

Muzeum hudby vzniklo z popudu Pavel Neufuse, který se po 30 letém pobytu v USA usadil v Táboře. Aby svojí myšlenku uskutečnil, zakoupil k tomu účelu vhodný objekt na okraji Starého města Tábora.
Tábor, Jihočeský kraj

Muzeum Lega Tábor – zábava pro celou rodinu

Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Můžete si prohlédnou i kopii Benešovy vily, postavené z více než 20 000 lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu.
Tábor, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivní stezka Toulavy

Devět regionálních pivovarů i restaurace, kde regionální piva čepují, propojuje Pivní stezka Toulavy. Stačí přitom ochutnat 6 různých místních piv a získáte speciální půllitr pivní stezky.
Tábor, Jihočeský kraj

Jedinečný jihočeský gurmánský zážitek v Hotelu Dvořák v Táboře

Patříte k milovníkům nevšední gastronomie? Nechcete se spokojit s fádní nabídkou jídel, které nabízí většina restaurací? V restauraci LA CAVE hotelu Dvořák Tábor máte ochutnejte jedinečné degustační menu a vaše chuťové buňky Vám budou vděčné!
Tábor, Jihočeský kraj

Kávová zastávka v Táboře

Čerstvá výběrová káva z českých i zahraničních pražíren. Baví nás vše, co je dobré a hlavně kvalitní.
Tábor, Jihočeský kraj

Moccacafé Tábor – sweet shop & coffee bar

Cukrárna a coffee bar v Táboře vás nadchne. Mimo vynikající kávy si tu můžete dát řemeslnou zmrzlinu, domácí dorty a dortíky. Nechybí samozřejmě ani slané dobroty.
Tábor, Jihočeský kraj