!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Svitavsko pro pány kluky
Svitavy - rybník Rosnicka
"> Svitavy - rybník Rosnicka "> Svitavy - sportovní hala na Strelnici "> Svitavy - historické centrum "> Úzkokolejka v Mladejove "> Hrebecské dulní stezky "> Hrebecské dulní stezky "> Koupalište ve Svitavách "> Svitavský stadion
+ Přidat foto
Letní sporty

Svitavsko pro pány kluky

Během jediného víkendu na Svitavsku budete mít možnost navštívit záchrannou stanici zvířat, projet se na koni, objevit pramen řeky Svitavy, svézt se unikátní úzkokolejnou železnicí nebo si prohlédnout historické město Svitavy či některou z unikátních výstav v místním muzeu.
Cyklistický poznávací víkend je určený především rodinám s dětmi.
  1. den: příjezd, prohlídka města Svitavy, muzea a dalších atraktivit (např. nový sportovní park Svitavský stadion - dětská hřiště, sportoviště, in-line dráha)
  2. den: výlet na kolech na mladějovskou úzkokolejku a Hřebečské důlní stezky - po 4033 do Opatovce, v Českém Lačnově kamenný smírčí kříž za čerpací stanicí, po 182 do Dětřichova, po 182 směrem na Moravskou Třebovou, na křižovatce s PTZ (+ 2,5 km) odbočit po žluté PTZ do Mladějova (nutno vést kola pěšky, náročný terén cca 2,5 km), na kolech do výjezdní stanice mladějovské úzkokolejky (+ 1,5 km) – projížďka úzkokolejkou na Hřebeč, po 4029 po hřebeni (+ 5 km), rozhled nad Kamennou Horkou po 4064 sjet do Sklenného (+ 5 km) 4024 přes Hradec nad Svitavou (občerstvení) do Vendolí (+ 10 km) – návštěva Záchranné stanice volně žijících zvířat Zelené Vendolí nebo Muzea vesnice, po polní cestě na kolech do Svitav (+ 5 km)
  3. den: na kolech po 4033 do Opatovce a dále po 4033 a 4202 do Opatovce do jezdeckého areálu Starý Valdek - vyjížďka na koni (1 hod.), pokračování na kolech po 182 Gajer, po žl. do Brlenky, 4028 – cestou rozhledová tabule nad Ostrým kamenem (výhled do kraje), k rybníku Rosnička, Svitavy

V případě nepříznivého počasí doporučujeme náhradní program: tenisové kurty v hale, víceúčelová sportovní hala na Střelnici – horolezecká stěna, bowling centrum, kuželna, kino – kinokavárna Galaxie
Možnosti koupání: koupaliště Svitavy, rybník Rosnička, rybník Sychrovec, rybník Opatovec.

Využijte Bonus pas Českomoravského pomezí, který přináší zajímavé slevy a bonusy na mnoha místech regionu. Celkem můžete čerpat 55 slev a bonusů na hradech, zámcích a dalších památkách, v muzeích a galeriích, ale také v informačních centrech, sportovních, wellness a ubytovacích zařízeních či restauracích a kavárnách. Podrobné informace najdete na stránkách Bonus pasu (www.ceskomoravskepomezi.cz/bonus-pas).

Od července do září můžete na svých toulkách Českomoravským pomezím využít také služeb cyklobusu (více na www.ceskomoravskepomezi.cz).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Svitavy, Východní Čechy
Bowling a restaurace Maják Svitavy

Bowling a restaurace Maják Svitavy

Svitavy, Východní Čechy
Garni Hotel Svitavy

Garni Hotel Svitavy

Svitavy, Východní Čechy
Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavy, Východní Čechy