Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna v parku ve Svitavách
Gurmánská turistika

Kavárna v parku ve Svitavách

Kavárna v parku nabízí příjemné posezení, výbornou kávu značky Julius Meinl, vitrínu plnou dortů, zmrzlinu, široký sortiment plný limonád, vybraných druhů alkoholu a míchaných nápojů. Na čepu Vás jistě potěší Bernard 11°.
Kavárna je umístěna do historické budovy v areálu Městského úřadu na ulici Dvořákova. Vznikla na okraji parku Jana Palacha za budovou městského úřadu z bývalé stodoly s pomocí dotací Evropské unie. Architektem projektu byl Petr Stolín, kterému se podařilo nepoškodit památku a dát jí tvář dnešní doby.

Tým svitavských rodáků Petra a Jana Stolínových a Aleny Holubové vycházel při přestavbě z myšlenky "dům v domě". Do staré stodoly umístil vestavěný moderní prostor kavárny, který lze po obvodu obejít vnitřním ochozem. Nosné konstrukce z původního režného zdiva, krovy, ocelové nosníky či vzduchotechnické vedení jsou přiznané, prosklený strop interiéru kavárny dává možnost vzhlížet k trámoví střechy. Pod ním jsou zavěšené neonové trubice, které se v nepravidelném rytmu rozsvěcejí a zhasínají za doprovodu industriálních zvuků.

Před vstupem do kavárny uvidíte dvě kovové "černé brány", které plní funkci informačního centra. Texty o historii města a okolí jsou průběžně promítány na vnitřní stěny kavárny, v ochozu jsou umístěny čtyři obrazovky, na nichž lze najít podrobnosti o památkách a zajímavostech Českomoravského pomezí i kulturních akcích v této oblasti.

Objekt je propojen s  parkem, v němž je místo pro dětské hry, a je vybaven mobilním pódiem pro kulturní a další akce, které může být umístěno na nádvoří za budovou nebo v  parku. V kavárně i před ní je k dispozici bezplatná internetová bezdrátová síť, uvnitř je možné si půjčit notebook.

Ubytování a restaurace v okolí

Garni Hotel Svitavy

Garni Hotel Svitavy

Svitavy, Pardubický kraj
Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavy, Pardubický kraj
Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Svitavy, Pardubický kraj
Stellplatz parkoviště Svitavy

Stellplatz parkoviště Svitavy

Svitavy, Pardubický kraj