Úvod > Kalendář akcí > Pískoviště 2022 v Písku – festival dětské radosti
cipiskoviste
"> cipiskoviste "> cipiskoviste "> cipiskoviste "> "> cipiskoviste "> cipiskoviste "> ">
13.5.
15.5.
Přidat foto
Festivaly

Pískoviště 2022 v Písku – festival dětské radosti

Sochy z písku v Písku, spousta zábavy, koncertů a poluličních divadel, to je festival dětské radosti! Na návštěvníky čeká mnoho novinek, ale bez některých událostí by se festival rozhodně neobešel.
Garantem akce „Pískoviště“ je písecká Sladovna. Organizátoři chystají program pro rodiny s dětmi. Jeho páteří bude zážitkové putování vokolí řeky Otavy. Na cestě budou účastníci prostřednictvím interaktivních hudebních, výtvarných či divadelních zastavení hledat spojitosti mezi městem Písek a jeho vodním tokem.

 Páteční akce se budou konat především v okolí kamenného mostu, kde proběhnou klasické závody dračích lodí nebo oficiální zahájení výstavy obřích soch z písku. Následovat bude vernisáž zbrusu nové živé výstavy Jan A jaK dál ve Sladovně, která nabídne nevšední cestu galerií a nechá zaznít momenty ze života a díla slavného myslitele. První festivalový den zakončí průvod k řece a koncert kapely Bombarďák.

Na sobotu je pak připravený hlavní program – pět stanovišť symbolizujících pět lidských smyslů. Program na jednotlivých zastaveních začne už během sobotního dopoledne, plných obrátek ale nabere od 13 a potrvá až do 18 hodin, kdy se všichni poutníci vrátí průvodem zpět k Domu U Slona, kde je čeká překvapení.

Ve sklepě písecké Sladovny mohou návštěvníci zažít hned několik komorních divadelních představení, na Městský ostrov zavítá například oblíbené Divadlo Víti Marčíka s inscenací Labyrint světa a další převážně loutková divadla. Taneční, kulinářské, hudební a jiné workshopy pak čekají návštěvníky u Domu U Slona nebo na Parkánech, koncerty ovládnou okolí kavárny Balzám.
Zobrazit více

Provozovatel

Turistické informační centrum Písek

Velké nám. 113
397 01 Písek
Tel.:
+420 387 999 999
Email:
infocentrum@pisek.eu
WWW:
www.pisek.eu
WWW:
https://www.pisko...
GPS:
49,308519 14,146475
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí