Úvod > Kalendář akcí > Pískoviště 2020 v Písku
cipiskoviste
"> cipiskoviste "> cipiskoviste "> cipiskoviste "> "> cipiskoviste "> cipiskoviste "> ">
22.5.
24.5.
+ Přidat foto

Pískoviště 2020 v Písku

Kdy 22. květen 2020 9:00 - 24. květen 2020 16:00 Festivaly
Letošní ročník Pískoviště oživí centrum Písku od 22. do 24. května a jeho tématem bude voda ve všech podobách. Na návštěvníky čeká mnoho novinek, ale bez některých událostí by se festival rozhodně neobešel.

Hned v pátek 22. května ve 14 hodin na samém začátku festivalu se uskuteční vernisáž obřích pískových soch. Další tradiční akce, soutěž amatérských robotiků Robotem rovně i letos ozvláštní Palackého sady, některé akce se ale uskuteční v jiném termínu. Jsou jimi závody dračích lodí a Cesta pohádkovým lesem, která je zábavnou a velmi časově náročnou aktivitou.

Dvě akce se osamostatnily, ale jiná se k Pískovišti připojí. Je jím každoroční divadelní festival waldorfských škol z celé republiky Duhové divadlo.

Hlavním tématem letošního Pískoviště je voda z různých úhlů pohledu - zajímá nás i sucho, tedy mokro versus sucho, voda versus písek. V dnešní době je toto téma připadá velmi důležité a je reflektováno nejen v programu i vizuální řeči celé akce, která je už od loňského roku modro žlutá, ale také maximální množství programu soustřeďuje v centru města, kolem řeky Otavy a to včetně obou břehů. V rámci dramaturgie bylo osloveno deset umělců či skupin, každý z nich má na starost jedno stanoviště, kde může v rámci celkové dramaturgie tvořit svobodně a spolupracovat s dalšími jednotlivci nebo skupinami. Stejně jako v loňském roce spolupracují pořadatelé s Tomášem Žižkou z DAMU jako s hlavním dramaturgem celé akce.

„Snažíme se směřovat k dramaturgické čistotě tak, aby vyvstávalo pouze jedno téma. Určitě letos opět zvolíme formu hry, která bude určena pro celou rodinu a na dané téma přinese zábavu, ale také různé otázky, informace a závěry pro dospělé i pro děti, témata k zamyšlení, jako je přebytek a nedostatek vody, způsob zacházení s vodou, voda jako nezbytnost k životu i pohled na řeku Otavu jako na inspirací. Chybět nebude ani množství divadelních a hudebních představení, výtvarných dílen, workshopů a instalací. V rámci festivalu budeme také otevírat letní výstavu Sladovny tentokrát s tématem létání.” upřesňuje Adam Langer, ředitel Sladovny, která už druhým rokem Pískoviště připravuje.

Vystoupení zájmových spolků, která byla obvyklou součástí festivalu se uskuteční o tři týdny později na městské slavnosti Dotkni se Písku.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 5. 2020