Úvod > Co chcete dělat? > Škodův palác v Jungmannově ulici
Památky

Škodův palác v Jungmannově ulici

Pozdně kubistická budova byla postavena na přelomu 20. a 30. let 20. století pro generální ředitelství Škodových závodů v Plzni. Návrh vytvořil profesor Pavel Janák. Dnes se v budově nachází úřad Magistrátu hlavního města Prahy.
Škodův palác v Jungmannově ulici na Novém MěstěPraze je současným sídlem Magistrátu hlavního města Prahy. Budova v pozdně kubistickém slohu byla postavena roku 1929 pro Škodovy závody podle návrhu významného architekta Pavla Janáka. Šlo o velkorysé stavební dílo: má 2 podzemní a 7 nadzemních podlaží, zastavená plocha činí cca 5 000 m². Objekt prošel několika přestavbami, mimo jiné v letech 1990–1992 pro společnost ČEZ a naposledy úpravami pro Magistrát hl. m. Prahy, který zde sídlí od roku 2006.
 
Ve Škodově paláci se nachází příležitostně přístupné Škodovy salonky v 1. patře. Jedná se o celkem pět propojených místností zřízených jako reprezentační prostory továrníka Škody, které se přes různé stavební zásahy zachovaly a díky skvělé restaurátorské práci získaly původní lesk a krásu. Stropy a stěny jsou obloženy vzácným dřevem s uměleckými řezbářskými detaily, zachovaly se také původní lustry, nábytek, tapiserie a další vybavení.
 
V přízemí paláce se nachází i Podnikatelské a inovační centrum, které má za cíl poskytovat komplexní informace o podpoře podnikání a inovací z veřejné i privátní sféry. Škodův palác je také místem konání příležitostných výstav. Jedná se o vysoce hodnotný objekt s dochovanými původními stavebními konstrukcemi a doplněné množstvím dobových uměleckořemeslných detailů.

Provozovatel

Magistrát hlavního města Prahy

Jungmannova 35/29
Škodův palác
110 00 Praha 1
Email:
info@praha.eu
WWW:
https://www.praha.eu
GPS:
50,081966 14,422250
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

0,5 hodiny