Úvod > Co chcete dělat? > Lahůdky Zlatý kříž v Jungmannově ulici
Gurmánská turistika

Lahůdky Zlatý kříž v Jungmannově ulici

Jedničkou v pražském sortimentu lahůdek je už od první republiky Zlatý kříž u Jungmannova náměstí. Nabízí chlebíčky, jednohubky, obložené mísy, slané slavnostní dorty, zákusky a mnoho dalších lahůdek pro každou příležitost.
Ve Zlatém kříži si pochutnáte na klasických chlebíčcích, jednohubkách, řízcích, smažence, smažených játrech, sýru, bramboráku a množství vlastnoručně vyrobených salátů, jako je bramborový, hermelínový, vlašský, pochoutkový, vajíčkový, krabí, hanáckým budapešť…atp. Chlebíčků je zde doslova nepřeberné množství – od klasických, jako je vajíčkový, šunkový, herkules nebo hermelínový přes švédský, sýrový, roastbeefový, s čabajkou, nivou, matesem či kaviárem po švédský, islandský, zeleninový, dietní, roastbeef s červeným kaviárem, chorizo nebo cikánský hřbet.
 
Na přání vám zde vyrobí obložené mísy, slané slavnostní dorty, zákusky a mnoho dalších lahůdek na narozeniny, výročí, svatby, firemní rauty či posezení s rodinou a přáteli. Nechybí ani nabídka občerstvení pro obchodní jednání, podnikové semináře či školení.
 

Z historie Zlatého kříže

Za první republiky existovalo v Praze hned několik lahůdkářství, ovšem pouze tři z nich se stala skutečně slavnými. Ta, která vlastnili Jan Paukert, Josef Lippert a Alois Zoufalý. Poslední jmenovaný si otevřel své lahůdkářství v roce 1916 a jeho sortiment byl úzce spjat s francouzskými delikatesami. Ale v nabídce se objevil také chlebíček. Po znárodnění lahůdkářství v Jungmannově ulici fungovalo dál, jen pod novým názvem Zlatý kříž. A existuje dodnes. Prodejna se objevila i v několika známých snímcích, jako je Jáchyme hoď ho do stroje anebo seriál Chalupáři (výlet do Prahy – díl Romeo z autobusu).
Zobrazit více

Provozovatel

Zlatý kříž spol. s r. o.

Jungmannovo náměstí 751/19
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 220 989
Email:
info@lahudkyzlaty...
WWW:
https://lahudkyzl...
GPS:
50,082706 14,422977
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

1,0 hodina