Úvod > Co chcete dělat? > Rekola – pohodlná a rychlá doprava nejen po Praze
Rekola - pohodlná a rychlá doprava nejen po Praze
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Rekola – pohodlná a rychlá doprava nejen po Praze

Půjčte si růžové kolo kdykoli se vám zachce. Nečekejte v zácpách ani na další dopravní spoj. Dojeďte až tam, kam potřebujete a zamkněte kolo pro dalšího jezdce. Žádné stojany, žádná omezení.
Jednoduchá online aplikace umožňuje půjčit si i vrátit Rekolo podle vašich aktuálních potřeb. Nebudete k němu mít nikdy daleko, v zónách nejsou kola vázána na žádné centrální stanice. Najdete si nejbližší kolo, dostanete kód pro odemknutí a na konci jízdy vrátíte kolo zase zpátky do zóny tam, kde potřebujete!

Abyste mohli používat službu Rekola, je nutné stát se přidruženým členem zapsaného spolku (dříve občanské sdružení). To provedete krátkou registrací a následně provedením platby.

Rekola najdete přes mobilní aplikaci pro iOS/Android nebo přes web. Je ale potřeba přístup k internetu. Půjčit si je navíc můžete i přes SMS. V mobilní aplikaci či na webu po spuštění najdete na mapě kola v okolí. Když ke kolu přijdete, půjčíte si ho zadáním jeho šestimístného kódu. Poté, co kolo zase zamknete, stačí kliknout v aplikaci na "vrátit" a posunout mapu tak, aby šipka ukazovala přesně na místo zaparkování. Tím je kolo zpět v systému a může si ho půjčit někdo jiný. Vracení opět funguje i přes SMS. Maximální doba výpůjčky jsou 3 hodiny. Právě teď můžete Rekola používat v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Teplicích a v Olomouci. Není ale vyloučeno, že se brzy objeví v některých dalších městech (třeba v Pradubicích).