!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna U Obrázku ve Starovičkách
Příroda

Rozhledna U Obrázku ve Starovičkách

V roce 2020 vznikla nová dřevěná rozhledna na místě starší, původní. Stojí v oblasti Nové Hory nad obcí Starovičky u Hustopečí a poskytuje nádherný výhled na Novomlýnské nádrže a Pálavské vrchy.
Dřevěná rozhledna s kovovými schody „U Obrázku“ stojí poblíž obce Starovičky. Nová konstrukce roku 2020 nahradila předešlou dřevěnou vyhlídku z roku 2007. Ta byla pro svou zchátralost odstraněna v říjnu 2019. Rozhledna měří 8,22 m, výška vyhlídkové plošiny je v 3,5 m a nahoru vede 19 schodů.
 
Současná rozhledna je sestavena z vyhlídkové věže a sousedního přístřešku tak, aby silueta stavby připomínala kostel sv. Kateřiny ve Starovičkách.

Rozhledna byla otevřena pro veřejnost 11. prosince 2020. Nachází se v klidové oblasti asi 300 m od gotických božích muk z 15. století. Obě stavby by v budoucnu měla propojit křížová cesta. Okolo tozhledny vede cyklostezky Moravská vinná a krajem André.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí