Úvod > Co chcete dělat? > Zážitková expozice Tajemství habánského sklepa Vinařství Lacina
Habánský sklep
"> Habánský sklep "> Degustace vín "> Vůně vín "> Aroma sud "> Interaktivní mapa Pavlovic "> Poznávání klenby "> Habán "> Odrůdy révy ze 16.století "> Objevování částí habánského sklepa "> Výroba vína
Přidat foto
Památky

Zážitková expozice Tajemství habánského sklepa Vinařství Lacina

Staňte se hlavní postavou příběhu Habánského sklepa Vinařství Lacina a dopřejte si tak k vínu to, co baví. Dozvíte se mnoho zajímavostí o Velkých Pavlovicích, víně i habánech. Díky hravosti a prvkům z legendy je prohlídka atraktivní nejen pro milovníky vína a historie, ale také pro děti.
Komunita habánů se zapsala do moravské historie nejen jako tvůrci známé keramiky, ale také jako vynikající vinaři. Svou stopu zanechali také ve Velkých Pavlovicích a v 16. století zde vznikl sklep, který se po požáru v roce 1920 dostal do majetku předků současné vinařské rodiny Lacinů.

Historie této památky, která se umístila na třetím místě v soutěži Nejlépe pravené památky Jihomoravského kraje 2011, se stala námětem multimediální prohlídky. Diváci se stanou hlavní postavou příběhu a dozví se zajímavosti o habánech, sklepě, Velkých Pavlovicích a také o historii vinařství. Její tvůrci zvolili kombinaci faktů s prvky místní legendy. Počítá se zde s různorodými návštěvníky, kteří do Pavlovic přijíždějí. Někteří poznávají víno a chtějí si prohloubit znalosti, jiné přiláká poznávání kraje a památek.

Také se zde počítá s rodinami s dětmi, všechny interaktivní prvky si mohou vyzkoušet. Zapojí zde všechny smysly a také třeba týmovou spolupráci při hledání správné odpovědi. vysvětluje majitel. Prohlídku je možné spojit s degustací vína z vinařství, ale vzhledem k zážitkové a vzdělávací formě majitelé počítají také s návštěvníky, kteří tuto možnost nevyužijí.

 Prohlídku je možné domluvit individálně na čísle 774066650.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Mikulica Velké Pavlovice

Vinařství Mikulica Velké Pavlovice

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj
Turistický produkt Modré Hory

Turistický produkt Modré Hory

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj
Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice

Velké Pavlovice, Jihomoravský kraj