Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Rodinný zookoutek Nová Říše
Příroda

Rodinný zookoutek Nová Říše

Rodinný zookoutek Nová Říše se nachází v malém městysi v Nové Říši, ležící nedaleko Telče. U nás se potkáte se zvířaty, která se běžně chovala na venkově i se zvířaty z cizích zemí. Můžete je pozorovat, hladit a některá i chovat a mazlit.

Vyjížďky na koních

Jedná se o vyjíždku do přírody buď s vodičem nebo pouze s doprovodem.
 

Zážitek se surikatami

Surikaty patří u návštěvníků zoo mezi nejoblíbenější druh zvířat. Máme pro Vás zcela nový, originální zážitek !
Toužíte se dostat do jejich blízkosti? Pokud ano, máte jedinečnou možnost a příležitost. Může to být samozřejmě i originální dárek pro Vaší milovanou osobu nebo přátelé.

V rámci zážitku se setkáte se surikatami a jejich chovatelem. Chovatel vás pustí přímo do jejich expozice!
Néjen, že si je nakrmíte přímo z ruky, ale dozvíte se o nich i spoustu informací, a na závěr? Můžete se pomazlit a vyfotit se surikatou Kvídem.
 

Zážitek s lemury

Lemuři patří u návštěvníků zoo mezi další nejoblíbenější druh zvířat. Máme pro vás zcela nový, originální zážitek. Toužíte se dostat do jejich blízkosti? Pokud ano, máte jedinečnou možnost a příležitost. Může to být samozřejmě i originální dárek pro vaší milovanou osobu nebo přátelé.

V rámci zážitku se setkáte s lemury a jejich chovatelem. Chovatel vás pustí přímo do jejich expozice. Néjen, že si je nakrmíte přímo z ruky, ale dozvíte se o nich i spoustu informací! Když budete mít štěstí, skočí Vám i na rameno. Focení a natáčení je povoleno.
 

Zookroužek

Mají vaše děti rádi zvířata? A chcete, aby se o nich dozvěděli zajímavé informace? Přihlašte vaše děti/dítě do našeho zookroužku! Potkají se zblízka s našimi zvířátky a naučí se o ně pečovat! Vhodné pro děti s kladným vztahem ke zvířátkům od 7 – 15 let. Docházka 1x týdně – PONDĚLÍ (15.30 – 17.30) nebo STŘEDA (15.30 – 17.30) – (dle domluvy). Kroužek trvá 120 minut.
 

Mladý ošetřovatel v zookoutku

Mají vaše děti rádi zvířata a chcete,aby se o nich dozvěděli zajímavé informace a nenudili se doma ? Uvidí a zároveň si i vyzkouší, jak vypadá běžný den chovatele v našem zookoutku! Pokud chcete, aby zažily něco nového a nepoznaneho, přihlašte je na AKCI „Mladý ošetřovatel“ . Připravily jsme pro Vaše děti zážitek, na který rozhodně nezapomenou. 

Program obsahuje:

 • S dětmi si popovídáme o zvířátkách v našem zookoutku, dozví se zajímavosti z Říše našich zvířat
 • Práce (čištění výběhu, ubikaci a stájí)
 • Společně s dětmi připravíme krmení pro zvířátka
 • Komentované krmení zvířátek s chovatelem
 • Děti si nakrmí vybranné druhy zvířátek přímo z ruky
 • Děti si pohladí a pomazlí vybranné druhy zvířátek
 • Děti si nakrmí z ruky surikaty a lemury
 • Vyrobíme hračky pro zvířátka
 • Kvízy, otázky, hádanky, zajímavosti
 • Všechny děti povozíme na našich koních
 • Děti se vyfotí s některými zvířátky
Co si vaše děti odnesou domů? Nezapomenutelné zážitky, magnet a pexeso s našimi zvířátky, certifikát „Mladý ošetřovatel v zookoutku“
 

Komentovaná ukázka zvířátek

Jedná se o ukázku zvířátek s výkladem. Ke každému druhu zvířátek vám povíme zajímavosti a informace, jedná se o odborný výklad a prohlídku zookoutku. Možnost nakrmení a pohlazení vybranných druhů zvířátek.

Vánoční prázdniny v Telči

Vánoční koncerty v historickém sále Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči. Koncerty začínají vždy v 18:00 hod. Vstupenky je možno zakoupit v IC Telč na radnici.
Telč, Kraj Vysočina

Živý betlém v Telči

Živý betlém tradičně zpestřuje atmosféru v Telči. Vystoupí několik desítek účinkujících v autentických kostýmech za doprovodu živé hudby.
Telč, Kraj Vysočina

Vánoce na zámku v Telči

Zpřístupněné budou i nové expozice "Zámecké muzeum" a "Poklady za oponou" v bývalém zámeckém pivovar.
Telč, Kraj Vysočina

Vánoční jarmark v Dačicích

Tradiční vánoční jarmark na zámku.
Dačice, Jihočeský kraj

Živý betlém v Dačicích

Vánoční příběh.
Dačice, Jihočeský kraj

Městský ples Dačice

Chybět nebude živá hudba a bohatá tombola.
Dačice, Jihočeský kraj

Dačické kejklování

Krajská postupová divadelní přehlídka, představí se amatérské soubory nejen z jižních Čech.
Dačice, Jihočeský kraj

Lipky Open

Hudebně zábavné odpoledne s dobrým jídlem v rámci zahájení letní sezóny.
Dačice, Jihočeský kraj

Klášter Nová Říše – premonstrátský klášter na Vysočině

Areál kláštera leží na okraji městečka Nová Říše vzdáleného cca 10 km východně od Telče. Původně ženský klášter, založen na počátku 13. století, zanikl vymřením řeholnic. Nejvýznamnější stavbou kláštera je kostel sv. Petra a Pavla z druhé poloviny 17. století a knihovna s více než 20 000 svazky.
Nová Říše, Kraj Vysočina

Boží muka u Nové Říše

Boží muka z 16. století stojí v remízku u polní cesty, na mírném návrší západně za obcí Nová Říše. Boží muka mají zajímavou a řemeslně propracovanou lucernovou kaplici.
Nová Říše, Kraj Vysočina

Penzion U Pelejových v Nové Říši

Penzion U Pelejových nedaleko Telče vznikl po kompletní rekonstrukci bývalé stodoly a dnes nabízí ubytování ve čtyřech útulných pokojíčcích. V penzionu najdou pohodlí rodiny s dětmi, turisté, milovníci přírody, aktivního trávení volného času, ale i jedinci toužící po klidu nebo vůni lesa.
Nová Říše, Kraj Vysočina

Přírodní rezervace Jechovec – bledule nedaleko Telče

Jechovec je přírodní rezervace na Telčsku, konkrétně v Markvartické pahorkatině, vyhlášená v roce 1982 kvůli ochraně bledulí. Má rozlohu asi 3 ha a jedná se vlastně o velmi vlhký až podmočený les, kde rostou v hojné míře olše (až 90 let staré) a pod nimi koberce bledulí.
Telč, Kraj Vysočina

Sklepení při bývalém panském pivovaru v Želetavě

Sklepení při bývalém panském pivovaru v Želetavě na Třebíčsku je součástí památky tvrz Starý hrad, který sloužil od roku 1568 jako významný panský pivovar.
Želetava, Kraj Vysočina

Turistická trasa Březinova cesta

Stezka Otokara Březiny spojuje Počátky, Telč a Jaroměřice nad Rokytnou. Je věnována životu a dílu Otokara Březiny, ale také zajímavostem oblasti, kterou prochází.
Želetava, Kraj Vysočina

Rozhledna Oslednice

Mít tak pohádkovou Telč jako na dlani a moci spočítat všechny ty pestrobarevné domečky! I to se může stát skutečností na samotném okraji města z vyhlídkové věže Oslednice.
Telč, Kraj Vysočina

Parní mlýn v Telči

Na jižním okraji Telče, pod hrází Staroměstského rybníka, v lesnatém a svažitém místě zvaném "Na romantice", se nachází pozůstatky mohutného starého mlýna, jehož existence je zde poprvé písemně doložena v roce 1533.
Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Hospodářský dvůr Bohuslavice – kompletní jezdecké služby

Areál uprostřed malebné vesničky Bohuslavice je zařízen pro odpočinkovou i aktivní dovolenou. S rodinou či přáteli zde můžete zažít příjemné chvíle ve členité krajině Vysočiny. Nabízíme stylové ubytování v hotelu, kompletní jezdecké a vozatajské služby, včetně ustájení soukromých koní.
Telč, Kraj Vysočina

Kyprův mlýn

Farma Kyprův mlýn se nachází na samotné hranici kraje Vysočina. Jak napovídá název, jedná se o bývalé mlýnské stavení, které je obklopeno několika hospodářskými budovami. Hned pod mlýnem se vine potok Želetavka.
Knínice, Kraj Vysočina

Hotel Bílý Beránek Hladov – rodinný hotel & restaurant

Restaurant a rodinný hotel Bílý Beránek v obci Hladov se nachází 20 km od Jihlavy směrem na Znojmo. Představuje ideální místo pro poznávání jihovýchodní části Vysočiny. V Bílém Beránku naleznete stylovou restauraci s letní zahrádkou, salonek, venkovní hrací zónu pro děti, ubytování.
Stonařov, Kraj Vysočina

Pension Kamenné slunce Telč

Penzion Kamenné slunce nabízí útulné ubytování v historickém domě přímo v ústí náměstí Zachariáše z Hradce. Citlivě zrekonstruované prostory, stylově zařízené pokoje, společenská místnost s krbem a kulečníkem a poloha domu se zahradou vytvářejí jedinečnou, nezpomenutelnou atmosféru.
Telč, Kraj Vysočina

Restaurace Amigo

Filozofií naší firmy je držet se daného italsko-mexického konceptu.
Telč, Kraj Vysočina

Penzion Chornitzerův dům v Telči

Chornitzerův dům z roku 1530 se nachází uprostřed náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Už při vstupu do penzionu z krásného náměstí ucítíte příjemnou atmosféru, která začíná u milé paní recepční a končí za domem u rybníka. Chornitzerův dům spadá do projektu Domy s duší.
Telč, Kraj Vysočina

Rodinný apartmán v Telči

Apartmán Čermáková se nachází v klidné rodinné čtvrti pouhých 5 minut od historického centra města Telče.
Telč, Kraj Vysočina

Hotel U Černého orla v Telči

Hotel U Černého orla leží v historickém centru města a nabízí ubytování ve více než 30 pokojích v historické budově, jejíž historie sahá až do 16. století.
Telč, Kraj Vysočina