Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Lihovar Třebíč
Gurmánská turistika

Restaurace Lihovar Třebíč

Restaurace Lihovar nabízí výbornou kuchyni, 6 druhů čepovaného piva z vlastního Podklášterního pivovaru a příjemnou atmosféru v atraktivním prostředí historického lihovaru.
Vnitřní část restaurace je nekuřácká, kuřáci jsou vítání na terase pod pergolou (v zimě krytá a vyhřívaná). Vaše ratolesti si v létě užijí dětský koutek s pískovištěm, domečkem a malou skluzavkou. Do restaurace mají přístup také vaši domácí mazlíčci a v létě jsou u restaurace pro cyklisty zajištěny stojany na kola a dostatek tekutin. Pro workholiky funguje vysokorychlostní kvalitní WiFi zdarma.

Do jídelního lístku jsou zařazeny týdny specialit (zvěřina, steaky, ryby, ...) a pivní speciality! Restaurace vám nabízí kompletní nabídku poctivých vlastních piv z přilehlého pivovaru, která se zde vaří klasickou metodou z těch nejlepších surovin! Kromě stálé nabídky klasických českých ležáků (11°,12°a polotmavá 13°) a pšeničného speciálu se vaří a čepují minimálně dva speciály (svrchně kvašená piva, ochucená...apod.).

Z historie Lihovaru:
Původní lihovar byl založen léta páně 1890 za rakousko-uherské monarchie majiteli třebíčského zámku z rodu Waldsteinů, jako součást zámeckého areálu a přilehlého velkostatku. Sloužil zdejším majitelům pro velkovýrobu průmyslového lihu, který dodávali do širokého okolí. Po 2. světové válce došlo ke znárodnění lihovaru, následně k jeho postupné devastaci. Současní majitelé restaurace se pustili do kompletní rekonstrukce všech objektů. V květnu 2012 byla dokončena obnova bývalých hospodářských budov, kde byl zprovozněn nový mini-pivovar. Po 40 letech pauzy se tak opět v Třebíči vaří pivo!

2.4.
31.10.
Za větrník na větrník

Za větrník na větrník

Třebíč, Kraj Vysočina
16.7.
17.7.
Bitva Vápenka Nová Ves u Třebíče

Bitva Vápenka Nová Ves u Třebíče

Přibyslavice, Kraj Vysočina
6.8.
20.8.
Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského 2022

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského 2022

Jaroměřice nad Rokytnou, Kraj Vysočina