!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídkové trasy městem Ostrov
Zážitky

Prohlídkové trasy městem Ostrov

Ostrov nabízí atraktivní prohlídky pro všechny milovníky zajímavé historie v netradičním hávu. Skupinka nadšenců pro vás připravila šest procházkových okruhů, kterými vás provedou profesionální vypravěči.

Nenechte si ujít atraktivní prohlídky města Ostrova - čekají vás mnohá překvapení, světové unikáty, historické pikantérie, to vše podané v netradičním hávu. Navštívit můžete krásné exteriéry i interiéry, například luxusní "rekreační" vilu dávného velmože, klášterní areál se všemi kaplemi, jedinečné interiéry tradicionalistického kulturního domu a nejen to. Budete se divit, budete se smát a bude vás mrazit z událostí, kterými prošlo toto malé periferní území v kontextu světových dějin, do kterých zdejší lidé vtiskli neopomenutelnou stopu.

V rámci šesti prohlídkových okruhů, jako strojem času, projdete zajímavostmi území a zdejších obyvatel za poslední 3000 let. Poznáte peripetie denního života v době blahobytu i nouze prostých lidí v kontrastu života jedněch z nejbohatších lidí ve střední Evropě. Poznáte fascinující historii Ostrovského zámeckého parku, který byl právem nazýván 8. divem světa, seznámíte se s jeho podobami za 800 let vývoje. Seznámíte se s osudy, životem a kratochvílemi šlechtických rodů, které daly jméno dolaru, přeskupily mocenské síly v Evropě, vyhnali Turecké nájezdníky z Evropy a byly pravými velmoži své doby.

Mimo jiné vás udiví jedna z nejstarších koupelen a toalet v Evropě nebo kamení kolosi rozkročení přes řeku. Neuvěřitelná výzdoba zámeckého parku, která inspirovala i velikány jako J. S. Bacha a přitahovala všechny významné vládce a šlechtice své doby. Zamrazí vás u prvního koncentračního tábora v Čechách. Udiví vás světově unikátní zahradní město ve stylu Sorela, postavené ve stylu francouzské zahrady, které celé vyrostlo za pouhých 10 let za neuvěřitelných ekonomicko-politických okolností v 50. letech 20. století v souvislosti s těžbou uranu a komunistických lágrů.

Prohlídky jsou vhodné i pro rodiny s velmi malými dětmi (děti do 10 let mají vstup s rodiči zdarma). Termíny a časy prohlídek, možnost objednání a další informace najdete na webových stránkách provozovatele.
 

Přehled nabízených okruhů:

  • Okruh I. – Unikátní park nazývaný 8. div světa: seznámíte se s fascinují historií parku, jednou ze 4 nejstarších koupelen v Evropě a dozvíte se o zdejší šlechtě a jejich osudech a kratochvílích, včetně rodu, který dal vzniknout dolaru.
  • Okruh II. – Život prostých lidí ve středověkém městě: pikantérie, stotlování, hygiena, obchodování, práce, zábava, dny válečné i dny míru.
  • Okruh III. – Unikátní zahradní město: poznáte příběh světově unikátního zdobného zahradního města, které je celé vystavěno jako jedna velká francouzská zahrada pro 25 000 obyvatel. Navštívíte také Dům kultury, perlu stylu "Sorela".
  • Okruh IV. - Život pradědů: kombinovaný okruh, kde navštívíte minimálně 2 interiérové okruhy, "Letohrádek a interiéry Klášterního areálu s řadou krásných kaplí, dům v němž byla jedna ze 4 nejstarších koupelen v Evropě, park nazývaný 8. divem světa, poznáte život prostých lidí v kulisách středověkého města a mnohé jiné.
  • Okruh V. - 20. století: kombinovaný okruh, kde v reálných kulisách poznáte dopady I. světové války na zdejší obyvatelstvo, poznáte život sudetských němců za 1. republiky, poznáte I. koncentrační tábor v ČR, dozvíte se jak to bylo s odsunem němců. Poznáte příběh unikátního zdobného zahradního města, a navštívíte Dům kultury ve stylu "Sorela".
  • Okruh VI. - Ostrov: kombinovaný velký okruh spojující všechny okruhy v jeden celek – čeká vás cca 4,5 hodinová procházka s různými místy k odpočinku, kde nestačíte žasnout jakými zvraty toto území prošlo.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
1.6.
31.12.
Výstava obrazů Eduarda Bárty

Výstava obrazů Eduarda Bárty

Krásný Les, Západočeské lázně
2.7.
10.7.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Karlovy Vary, Západočeské lázně
5.12.
Helena Vondráčková - Vzhůru k výškám Tour 2020

Helena Vondráčková - Vzhůru k výškám Tour 2020

Karlovy Vary, Západočeské lázně
28.11.
27.12.
Vánoční trhy Karlovy Vary

Vánoční trhy Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní kavárna Větrný vrch

Výletní kavárna Větrný vrch

Ostrov, Západočeské lázně
Pension Nataliya

Pension Nataliya

Ostrov, Západočeské lázně
Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Západočeské lázně