Úvod > Co chcete dělat? > Zámecká zahrada v Ostrově
Kultura

Zámecká zahrada v Ostrově

Zámecký park je součástí komplexu ostrovského zámku a Paláce princů. Rozkládá se na obou stranách Jáchymovského potoka a zejména v letním období vybízí k příjemným procházkám i relaxaci. V centru parku se nachází barokní Letohrádek Ostrov.
Osmý div světa a fenomén baroka v Ostrově
V minulosti bývala zámecká zahrada úchvatným uměleckým dílem, které karlovarský lékař Michael Raphael Schmutzer ve svém spisu „De Nymphis Carolobadensibus“ v roce 1663 nazval „Osmým divem světa“.

Nová multimediální expozice v sala terreně ostrovského zámku představuje vývoj zámecké zahrady v Ostrově ve všech jejích vývojových slohových etapách. Významem své architektury v 17. století překročil Ostrov hranice Čech a natrvalo vstoupil do evropské historie.
 
Jednou z nejvýznamnější zámeckých zahrad střední Evropy byla zahrada v Ostrově. Neměla v českých zemích obdoby a byla pojímána jako mimořádné umělecké dílo a pro svou jedinečnou úpravu byla v minulosti právem označována jako „osmý div světa“.

Kdo jsou ti, kteří zahradu vytvářeli a budovali?
Co znamená barokní zahrada?
Kdy se jednotlivé etapy uskutečnily?
Kde autoři čerpali své náměty?
Jak probíhalo utváření zahrady?
Čím je zahrada tak významná?
Proč Vám to vše chceme sdělit a podělit se o poznání?
Chcete znát odpovědi? Jste vřele vítání! 

Expozice navazuje na stálou expozici vévodů sasko-lauenburských a markrabat bádenských v kapli sv. Anny v Klášterním areálu – Posvátném okrsku, nazvanou OSTROV V EVROPĚ – EVROPA V OSTROVĚ.
 
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Patisserie na Staráku

Patisserie na Staráku

Ostrov, Karlovarský kraj
Výletní kavárna Větrný vrch

Výletní kavárna Větrný vrch

Ostrov, Karlovarský kraj
Pivovar Rudohor

Pivovar Rudohor

Ostrov, Karlovarský kraj