Úvod > Co chcete dělat? > Prohlídkové okruhy městem Litoměřice
Zážitky

Prohlídkové okruhy městem Litoměřice

Rádi cestujete a chcete se dozvědět co nejvíce? Preferujete prohlídku města s průvodcem? Pak právě pro vás existují v Litoměřicích celkem čtyři prohlídkové okruhy.

1. Klasický okruh městem – zahrnuje to "nej" z Litoměřic a je určen skupinám. Trasa vychází z Mírového náměstí do Jezuitské ulice, uvidíte parkány José Rizala, sochu K. H. Máchy a divadlo, Máchovy schody, Dům Na Vikárce, Dómské náměstí a kostel sv. Václava. Pak se vrátíte zpět na Mírové náměstí.

Prohlídka do 12 návštěvníků: 600 Kč, každý další návštěvník: 30 Kč. Minimální počet návštěvníků pro prohlídku je 10 osob.

2. Litoměřice a baroko – Giulio a Octavio Broggiové – to jsou barokní stavitelé, kteří městu zanechali svůj cenný odkaz. Pojďte poznat památky, které Litoměřicím vtiskly charakteristický vzhled. Budete překvapeni, kolik barokních kostelů se nachází v tak malém městě. Trasa vede od kostela Zvěstování Panny Marie k děkanskému kostelu Všech svatých, biskupské rezidenci na Dómském náměstí, ke katedrále sv. Štěpána na Dómském náměstí, dále uvidíte kostelu sv. Václava, kostel sv. Vojtěcha, morový sloup na Mírovém náměstí a bývalý františkánský klášter s kostelem  sv. Jakuba.

Minimální počet účastníků je 5 osob. Cena za dospělého je 60 Kč, studenti, důchodci, ZTP 40 Kč, děti 6-15 let 25 Kč.

3. Po stopách K. H. Máchy – romantický básník je pro českého turistu jednoznačně nejznámější osobností, spojenou s Litoměřicemi. Jako by se tu občas za vlahého letního soumraku mihla postava s červeným pláštěm a vysokými botami... Trasa: Dlouhá ulice č. p. 199, Máchova socha, Máchovy schody, Máchova pamětní deska, Máchova světnička, Myslbekova socha na úpatí Mostné hory.

Minimální počet účastníků je 5 osob. Cena za dospělého je 60 Kč, studenti, důchodci, ZTP 40 Kč, děti 6-15 let 25 Kč.                                     

4. Kdo se to na nás dívá – tento okruh je pojmenován podle knihy Pavla Rývy a Oldřicha Doskočila "Kdo se to na nás dívá" a v jeho průběhu budete míjet v centru města řadu významných soch od neméně významných autorů. Trasa vychází od morového sloupu k barokní kašne, bustě Felixe Holzmanna, soše Rolanda, pamětní desce Pavla Stránského, baroknímu sousoší se sv. Vavřincem, černé madoně, soše sv. Jana Nepomuckého, Panně Marii s Ježíškem a bustě skladatele Veita.

Minimální počet účastníků je 5 osob. Cena za dospělého je 60 Kč, studenti, důchodci, ZTP 40 Kč, děti 6-15 let 25 Kč.

Provozovatel

Informační centrum Litoměřice

Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Tel.:
+420 416 916 440
Email:
info@litomerice-i...
WWW:
www.litomerice-in...
GPS:
50,533566 14,131318
 
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Poznámka:

Cena závisí na zvolené prohlídce.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny