Úvod > Co chcete dělat? > Přírodní koupací biotop Malvíny v Třešti
Letní sporty

Přírodní koupací biotop Malvíny v Třešti

V Třešti na Jihlavsku najdete nové přírodní koupaliště. Jde o přírodní biotop, do vody se nesypou chemikálie. Voda je čištěna pouze protékáním částí s pískem a rostlinami.
V rekreačním areálu u Třešťského potoka, kousek od centra města, v lokalitě zvané Malvíny, mohou milovníci koupání využít vodní atrakce, ale i dětské a volejbalové hřiště. Návštěvníci mají k dispozici šatny, bufet a sociální zázemí, součástí je i parkoviště.

Přírodní bazén nabízí plaveckou část hlubokou 2,6 metru a část pro neplavce s hloubkou do 1,2 metru. Pro nejmenší děti je určeno brouzdaliště s hloubkou max. 40 centimetrů. Větší děti se mohou těšit na šestimetrovou plastovou skluzavku. Dospělé pak potěší třeba masážní trysky nebo vodní hřib.

Biotop je citlivě zapojen do okolní krajiny a je dělán tak, aby se co nejvíce podobal rybníkům a jezírkům. Jedná se o ekologické koupání bez chemie s vyváženým přírodním systémem, který využívá biologické funkce rostlin. Biotop v Třešti má kapacitu cca 600 lidí.

Koupaliště se nachází v Třešti v ulici Na Hrázi. Při příjezdu od Jihlavy přejedete za hasičskou zbrojnicí most a těsně za ním odbočíte doprava. Odtud už je areál koupaliště na dohled.

Ubytování a restaurace v okolí