Úvod > Co chcete dělat? > Přehradní nádrž Harcov
Letní sporty

Přehradní nádrž Harcov

Vodní nádrž Harcov, nazývaná také Harcovská přehrada či Liberecká přehrada, leží nedaleko centra města v údolí libereckého Harcovského potoka, obklopená z jedné strany lesem a z druhé klidnou vilovou čtvrtí.
Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je rovněž k dispozici volejbalové hřiště, v blízkosti hráze a nabízí všechny základní služby. Mimo jiné WC, sprchy, občerstvení a restauraci. Vodní plochu lze využít i k rybaření především nížinných druhů ryb. Není problém si tady půjčit rafty, kanoe, kajaky a vyzkoušet si plutí po přehradě Harcov. Pláž je travnatá a písčitá se středně strmým břehem, dno písčité a bahnité. Přehrada slouží obyvatelům Liberce a návštěvníkům nejen ke koupání, ale také procházkám a relaxaci. V zimě přehrada zamrzá a je možné ji využít také k bruslení.

Hráz této nádrže má výšku 20, 5 metru, je 157 metrů dlouhá a její koruna se nachází 13 metrů nad okolním terénem. Je schopná zadržet maximálně 630 000 m3 vody. Přehrada zadržuje vodu z povodí 14, 78 km2. Tato vodní nádrž dnes slouží zejména jako rekreační místo obyvatel Liberce, původně však byla navržena na ochranu města před povodněmi a jako zásobárna vody pro potřebu průmyslu. V okolí přehrady žijí také chránění živočichové: ropucha obecná, čolek obecný, strakapoud velký, lejsek šedý a ježek západní.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

Restaurace ZOO 1320 v Liberci

Liberec, Liberecký kraj
Mikyna Coffee&Food Point

Mikyna Coffee&Food Point

Liberec, Liberecký kraj