Úvod > Co chcete dělat? > SpinFit Liberec
Životní styl

SpinFit Liberec

Kromě cyklistické přípravy můžete ve SpinFitu nás vyzkoušet power yogu, kick box, step aerobic, pilates, cantienicu a fit aerobic. Aktivity ve fitness centru jsou zaměřeny především na cyklistickou přípravu. Většina ze 13 instruktorů sama aktivně závodí.
Návštěvníky však nejsou pouze závodníci, ale všichni, kteří si chtějí zvýšit svojí fyzickou kondici, odpočinout si od každodenního stresu  a udělat něco pro zdraví.

Indoor cycling je fenomén earobního cvičení posledních let. Jedná se o skupinové cvičení na stacionárních kolech, které vychází z cyklistiky.Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a všech úrovní zdatnosti. Indoorový trenažér je vybavený setrvačníkem, který váží 20-25 kg. Jedná se o ocelový kotouč umístěný na přední části trenažeru a díky tomuto setrvačníku a jeho mechanickému přibržďování(zatěžování) můžete krásně simulovat jízdu na kole. Je potřeba si zvolit vhodnou optimální zátěž, ve vztahu k vaší váze a frekvenci šlapání.

Kickboxing
se stal populárním díky jednoduchým pohybům, které současně s aerobní činností posilují svaly celého těla. Tento druh cvičení obsahuje řadu technik z různých bojových sportů, které nejen zlepší vaši fyzickou kondici, ale pomůže Vám ke spalování přebytečných tuků a formování postavy. Step aerobik neboli step, v posledních letech jednou z nejrozšířenějších forem aerobního cvičení. Jedná se o vertikální trénink, kdy cvičenci překonávají vystupováním na step a sestupováním zpět na podložku výškový rozdíl. Tím dochází k podstatně jinému zatěžování svalstva dolní poloviny těla než u běžného aerobiku.

Step aerobik
se vyvinul z rehabilitačního cvičení pro pacienty po operacích kolenního kloubu.

Cvičební metoda Pilates:
cvičební metoda Pilates vznikla již téměř před sto lety, u jejího vzniku stál Joseph H.Pilates. Pilates je soustředěné, pomalé cvičení. Jedná se o sestavu posilovacích i protahovacích cviků, které vychází z jogy, tai-chi a chi-kung. Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla.

 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Masa Buka

Restaurace Masa Buka

Liberec, Liberecký kraj
Mikyna Coffee&Food Point

Mikyna Coffee&Food Point

Liberec, Liberecký kraj