Úvod > Co chcete dělat? > Pojmannova stezka v Polné
Letní sporty

Pojmannova stezka v Polné

Pojmannova stezka je okružní trasa, která vede z Polné na sever k rybníku Kukle a poté se vrací zpět do města. Měří 6,5 km a po celou dobu ji značí žlutá turistická značka. Cesta byla pojmenována po starostovi a továrníkovi Václavu Pojmannovi.
Na vzniku trasy Borským údolímPolné v letech 1909 až 1912 měli největší zásluhu starosta a továrník Václav Pojmann (1849–1925), který projekt financoval, a muzejník Břetislav Rérych (1872–1936), který cestu projektoval, propagoval a spolu se členy okrašlovacího spolku Viktorin a za podpory města Polná vybudoval.
 
Vycházková trasa vede z historického centra města ulicí Pod Kalvárií k Borskému rybníku, pak kolem bývalého Štohanzlova mlýna a dále půvabnými přírodními místy – lesním porostem po břehu rybníka Kukle a Obecním lesem zpět do Polné. Je značena žlutou turistickou značkou. Zajímavostí na trase jsou naučné tabule, které vyrobili žáci Klubu Pampeliška při ZŠ Polná. Na pěti informačních tabulích se zájemci dozví o ekosystémech: lidská sídla, louka, les, rybník, pole.
 
Na Pojmanově stezce se nachází několik odpočinkových míst a zastavení. Předně je to zastřešené posezení v místě U Borovice, nejlépe situovaným místem je tzv. Doubravník nad Borským údolím poblíž chobotu rybníka Kukle. Další zastřešené posezení je pod hrází Kukle.

Stezka je od jara do podzimu udržovaná a je velmi dobře schůdná.
Zobrazit více