Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Hrboun v Jihlavě
Gurmánská turistika

Pivovar Hrboun v Jihlavě

Minipivovar Hrboun, který vzniknul díky partě kamarádů, kteří rádi vaří dobré pivo, naleznete v Jihlavě. Zdejší pivo je jedinečné poctivým tradičním způsobem výroby, kvalitou a unikátní specifickou chutí, kterou si zapamatujete. Koho zajímá výroba, může nahlédnout pod pokličku v rámci exkurze.
Pivo v minipivovaru Hrboun se vaří klasickou cestou v menších várkách, během které prochází dvojitým rmutováním a trojitým chmelením. Nedílnou součástí výrobního procesu je přírodní kvašení. Suroviny se používají přírodní tuzemské, a to dva druhy českého chmelu a moravský slad. Velká část výroby je druh plzeňského typu, tedy spodně kvašené – tradiční české. Zdejší pivo není filtrované ani pasterizované. Roční produkce se pohybuje přibližně kolem 800 hl.

Myšlenka nového jihlavského pivovaru vznikla v partě tří samovarníků, kteří se rozhodli, že vytvoří pivo přesně podle svých představ. Všichni měli již s vařením piva zkušenosti a aby docílili opravdu vyvážené chuti, konzultovali recept s řadou sládků z širokého okolí. Přijďte jej ochutnat a přesvědčit se na vlastní chuťové buňky, jak se jim to povedlo!

Pivo Hrboun lze zakoupit především v prostorách pivovaru, kterým vás zde rádi také provedou a umožní vám nahlédnout do tajů výroby. K dispozici je zde i příjemné posezení. Menší prohlídka trvá cca 20 minut, velká ¾ hod. – 1 hod. Doba trvání je ale individuální, záleží na telefonické domluvě.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Paseka

Kavárna Paseka

Jihlava, Vysočina
Kemp Pávov u Jihlavy

Kemp Pávov u Jihlavy

Jihlava, Vysočina
Buena Vista

Buena Vista

Jihlava, Vysočina