!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě
Letní sporty

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn vyrostlo podél pravého břehu řeky Jihlavy a obyvatelům města nabízí dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark.
Na pravém břehu řeky Jihlavy na dohled od tenisových kurtů přes řeku od Vodního Ráje, vzniklo sportovní a relaxační centrum Český mlýn, které nabízí aktivní trávení volného času. Nachází se zde cyklostezka o délce cca 1,5 km a také 720 metrů dlouhou dráhu pro in-line bruslení, která je z části doplněna veřejným osvětlením. Velké lákadlo představuje jeden z největších a nejmodernějších skateparků v Česku - na ploše necelých 1800 m2 nechybí ani oblíbené překážky.

V areálu vzniklo univerzální travnaté sportoviště o rozměrech 63 x 66 metrů, které je ohraničeno zemními valy. V jeho sousedství se nachází také dětské hřiště s herními prvky včetně zpevněného okruhu, určeného pro jízdu na tříkolkách a odrážedlech. Nechybí ani prostor pro pétanque a venkovní posilovací stroje.

Areál potěší i milovníky přírody, neboť ti zde naleznou louky s květinami a travnaté plochy určené k odpočinku, slunění nebo pikniku. Rozsáhlé terénní úpravy včetně modelace břehů řeky zahrnovaly také vybudování stezek, které umožní pohodlnější přístup k řece. Součástí projektu byla realizace nové pětatřicetimetrové lávky přes řeku pro pěší a cyklisty.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí