!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Stezka po stavebních slozích v Pelhřimově
Zážitky

Stezka po stavebních slozích v Pelhřimově

Město Pelhřimov oplývá mnoha objekty postavenými v rozličných stavebních slozích, po kterých vás provede stezka zaměřená na jednotlivé prvky slohů. Výchozím bodem stezky je pelhřimovské náměstí, kde je možno v Infocentru získat také mapku naučné stezky.

Pro své architektonické skvosty bylo centrum města Pelhřimova v roce 1969 prohlášeno za městskou památkovou rezervaci. Stezka vás blíže seznámí se 43 nejcennějšími objekty a vede po dvou okruzích.

Okruh vnitřním městem vás provede starým městským centrem s honosnými domy bohatých měšťanů, děkanským kostelem, zámkem pánů z Říčan (starou radnicí), novou radnicí, třemi branami a rozsáhlými pozůstatky městských hradeb.

Vnější okruh vám představí předměstské kostely, děkanskou zahradu a příklady novější architektury veřejných i soukromých budov. Výchozím místem naučné stezky je Šrejnarovský dům čp. 10, v němž se nachází Turistické informační centrum, kde si můžete vyzvednout i informační leták s mapkou naučné stezky.

Nejzajímavějšími stavbami jsou bezesporu kaple Panny Marie Sedmibolestné, která je v čistém barokním slohu, a Drechselova vila a Fárův dům, které byly projektovány architektem Pavlem Janákem ve slohu kubistickém. Mnoho zajímavých staveb leží i na Masarykově náměstí a v jeho okolí, např. měšťanské domy s barokními štíty, kostel sv. Bartoloměje nebo zámek pánů z Říčan.

Zobrazit více

Provozovatel

Turistické informační centrum Pelhřimov

Masarykovo náměstí 10
393 01 Pelhřimov
Tel.:
+420 565 326 924
Email:
ic@kzpe.cz
WWW:
www.pelhrimovsko.cz
WWW:
www.mikroregion.p...
GPS:
49,436690 15,224330
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Pelhřimov
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Ponte di Pietra

Restaurace Ponte di Pietra

Pelhřimov, Vysočina
Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Restaurace a pivovar Na Čtyrce

Pelhřimov, Vysočina
Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie Pelhřimov

Pelhřimov, Vysočina
Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Hodovna Na Kolíbce Pelhřimov

Pelhřimov, Vysočina