Úvod > Co chcete dělat? > Lodí z Děčína do Hřenska a zpět
Lodí z Děčína do Hřenska a zpět
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Lodí z Děčína do Hřenska a zpět

Vydejte se na plavbu do brán Českého Švýcarska a nechte se okouzlit z palub našich lodí Labským kaňonem. Z paluby můžete pozorovat krásu labského kaňonu, ale i cyklisty a in-linové jezdce, kteří využívají dlouhé trasy právě podél toku Labe.
Vydejte se na plavbu do brán Českého Švýcarska a nechte se okouzlit z palub našich lodí Labským kaňonem, kde řeka vytvořila nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě starý 570 000 000 let, ano skutečně 570 mil.let. Loď pluje nejcennější částí CHKO Labské pískovce, jedná se o Národní přírodní rezervaci, která lemuje skalní údolí až do obce Hřensko a odkud je to už jenom cca 630 km k moři do Hamburku.

Vyplouváme z Děčína, původně lázeňského města s termálními prameny a ihned se otevírá krásný výhled na Labe a protilehlý děčínský zámek a Pastýřskou stěnu.

Kaňon Labe představuje stanoviště pro řadu ohrožených, chráněných a vzácných druhů. Údolí Labe je v těchto místech také významnou migrační cestou – k nám jím vstupuje řada druhů živočichů a rostlin a naopak opačným směrem se organismy z české kotliny šíří na sever. Archeologické nálezy ukazují, že oblast nebyla jen neprostupným hvozdem, ale také “dálnicí pravěkých a historických kultur”.

Při plavbě proplujete pod nejstarší vyhlídkou Belvedér, která je právem označována za jednu z nejhezčích, která se pyšní svojí stupňovitou skalní terasou nad údolím řeky Labe. A na protilehlé skále objevíte, německé stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone. Většina skalních útvarů má své jméno. Je mezi nimi Labská panna, sv. Vojtěch či třeba Terč, Želva, Mnich a mnohé další.

Při plavbách si můžete vybrat z nabídky pochoutek na baru, ale i kávu a domácí koláč, naše posádka se o Vás pečlivě postará i s nabídkou na baru. 

 
Zobrazit více

Provozovatel

Labská plavební společnost, s.r.o.

Karla Čapka 211/1
405 02 Děčín
Tel.:
+420 605 974 353
Email:
obchod@labskaplav...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.eshoplabskapl...
WWW:
www.labskaplavebn...
GPS:
50,781733 14,210457
 
 

Vstupné

Cena: 120 Kč

Snížená cena: 90 Kč

Poznámka:jednosměrně: 120,-Kč/1os, 90,-Kč/1dítě do 10 let tam i zpět: 200,-Kč/1os

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Prosecco Děčín

Prosecco Děčín

Děčín, Ústecký kraj
Restaurace Arrigo v Děčíně

Restaurace Arrigo v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Hotel Česká Koruna

Hotel Česká Koruna

Děčín, Ústecký kraj
Café Páv v Děčíně

Café Páv v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj