Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka u vodního parku Čabárna v Brandýsku

Naučná stezka u vodního parku Čabárna v Brandýsku

Příroda
Při procházce po naučné stezce je k vidění jak domácí zvířectvo, tak volně vzácně žijící živočichové (černé labutě, jeseter Viza). Ve vodním parku o rozloze cca 3,5 ha máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry Koi, lekníny a další vodomilné rostliny.
Naučná stezka vás seznámí s areálem vodního parku Čabárna, který se nachází nedaleko Kladna, u silnice z Kladna-Švermova do Brandýsku, v údolí Týneckého potoka. Trasa kilometrové stezky nás provede kolem soustavy propojených rybníků, rybníčků, nádrží pro pěstování vodních rostlin a okrasných jezírek s koi kapry, a seznámí vás s více než osmdesáti druhy vodních rostlin.

Dále se zde setkáte s terárii s hady a ještěry, drobnými obojživelníky, vodním ptactvem, okrasnými bažanty, černými labutěmi, nutriemi, srnci, mývalem, liškou či želvami. Ve velkém akváriu si můžete prohlédnout vzácné barevné kapry, sumce a 1,5 metru dlouhého ještěra. K tomu park nabízí příjemné posezení s občerstvením pro malé i velké.

Provozován je zde i rybolov pro veřejnost. Není třeba rybářský lístek! Dále si ve vodním parku Čabárna můžete koupit barevné ryby, lekníny, folie a čističky vody.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020
29.8.
Loučení s prázdninami v muzeu

Loučení s prázdninami v muzeu

Kladno, Střední Čechy
3.7.
20.9.
Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

Kladno, Střední Čechy
12.5.
30.8.
Vydra s bobrem

Vydra s bobrem

Kladno, Střední Čechy
4.9.
6.9.
Kladno žije! v ulicích

Kladno žije! v ulicích

Kladno, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí