Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka u vodního parku Čabárna v Brandýsku
Naučná stezka u vodního parku Čabárna v Brandýsku
"> "> "> "> cabarna I.JPG "> cabarna.JPG "> cabarna II.JPG
Přidat foto
Příroda

Naučná stezka u vodního parku Čabárna v Brandýsku

Při procházce po naučné stezce je k vidění jak domácí zvířectvo, tak volně vzácně žijící živočichové (černé labutě, jeseter Viza). Ve vodním parku o rozloze cca 3,5 ha máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry Koi, lekníny a další vodomilné rostliny.
Naučná stezka vás seznámí s areálem vodního parku Čabárna, který se nachází nedaleko Kladna, u silnice z Kladna-Švermova do Brandýsku, v údolí Týneckého potoka. Trasa kilometrové stezky nás provede kolem soustavy propojených rybníků, rybníčků, nádrží pro pěstování vodních rostlin a okrasných jezírek s koi kapry, a seznámí vás s více než osmdesáti druhy vodních rostlin.

Dále se zde setkáte s terárii s hady a ještěry, drobnými obojživelníky, vodním ptactvem, okrasnými bažanty, černými labutěmi, nutriemi, srnci, mývalem, liškou či želvami. Ve velkém akváriu si můžete prohlédnout vzácné barevné kapry, sumce a 1,5 metru dlouhého ještěra. K tomu park nabízí příjemné posezení s občerstvením pro malé i velké.

Provozován je zde i rybolov pro veřejnost. Není třeba rybářský lístek! Dále si ve vodním parku Čabárna můžete koupit barevné ryby, lekníny, folie a čističky vody.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe Kladno

Kladno, Středočeský kraj
Sport Hotel Sletiště v Kladně

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Kladno, Středočeský kraj
Vinařství Kvíc ve Slaném

Vinařství Kvíc ve Slaném

Slaný, Středočeský kraj