Úvod > Co chcete dělat? > Lezecká stěna Kladno - lezecká a boulder stěna

Lezecká stěna Kladno - lezecká a boulder stěna

Letní sporty
Lezecká stěna v bývalé Poldovce na Kladně je výzvou pro všechny milovníky lezení. Její stěny jsou vysoké až 18 metrů a rozkládají se na tisíci metrech čtverečních. Najdete zde také 170 metrů čtverečních stěn určených k lezení v nízkých výškách bez lana, zvané bouldering. Vhodné pro děti i dospělé.
Lezecká stěna Kladno byla postavena na konci září 2013 a nabízí dětem i dospělým lezecké cesty různých obtížností v délce až 18 metrů. Nízká boulder stěna, kde se leze bez lana, je vhodná pro začátečníky a pro trénink síly a techniky. Dají se tu také hrát různé skupinové hry a celá rodina si tu může lézt najednou.

Zkušenejším lezcům, kteří již znají základy lezení a jištění, nabízí lezecká stěna mnoho cest různých obtížností. Více než 70 cest na 34 jistících liniích se obměňují několikrát ročně a díky délce až 18 metrů jsou skvělým prostředkem na trénink vytrvalosti. Pro koho by stěna byla příliš vysoká je na cestách možnost vrátit se dolů i v půli stěny.

Pro úplné nováčky je možné objednat instruktora a domluvit si buď individuální lekci, či celý kurz. Tyto kurzy jsou vhodné pro děti i dospělé. Na stěně je také bar s občerstvením, který nabízí mimo jiné výbornou kávu a půjčovnu lezeckého vybavení. V prostoru stěny je také cestovatelský klub, kde se konají přednášky, cestopisy a promítání.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí