Úvod > Co chcete dělat? > Vodní park Čabárna
Vodní park Čabárna
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Vodní park Čabárna

Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry – Koi, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).
Vodní park ve stylu japonské zahrady má rozlohu cca 3,5 ha a kromě odpočinku u jezírek a procházky naučnou stezkou nabízí také rybolov pro veřejnost a posezení s občerstvením pro malé i velké. Koupit zde můžete jak Koi kapry, jesetery a barevné ryby, tak i lekníny a vlhkomilné rostliny. Koi kapr je barevná mutace divokého Japonského kapra Magoi. V Japonsku se chovní kapři Koi dědí z generace na generaci.

Provozován je zde i rybolov pro veřejnost. Není třeba rybářský lístek! Rybáři však musí dodržovat rybářský řád jako na svazových vodách ČR. Rybolov je možný na velkém rybníku na místní povolenku, kterou zakoupíte u obsluhy v pagodě. Těšit se můžete z kaprů, karasů, amurů, línů, candátů.

Školy mohou využít území k exkurzím a praktickým cvičením v rámci hodin přírodopisu, biologie, chemie apod. Studentům s hlubším zájmem o přírodovědné obory poskytne vodní park Čabárna zázemí pro práce v rámci středoškolské odborné činnosti.

 

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe Kladno

Kladno, Středočeský kraj
Sport Hotel Sletiště v Kladně

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Kladno, Středočeský kraj
Vinařství Kvíc ve Slaném

Vinařství Kvíc ve Slaném

Slaný, Středočeský kraj