!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Vodní park Čabárna

Vodní park Čabárna

Příroda
Pokud zavítáte do Vodního parku Čabárna, máte možnost vidět okrasná jezírka s kapry - Koi, lekníny a další vodomilné rostliny s 30letou tradicí. Po naučné stezce je k vidění jak domácí, tak volně vzácně žijící zvířectvo (černé labutě, jeseter Viza velká 160 cm).
Vodní park ve stylu japonské zahrady má rozlohu cca 3,5 ha a kromě odpočinku u jezírek a procházky naučnou stezkou nabízí také rybolov pro veřejnost a posezení s občerstvením pro malé i velké. Koupit zde můžete jak Koi kapry, jesetery a barevné ryby, tak i lekníny a vlhkomilné rostliny. Koi kapr je barevná mutace divokého Japonského kapra Magoi. V Japonsku se chovní kapři Koi dědí z generace na generaci.

Provozován je zde i rybolov pro veřejnost. Není třeba rybářský lístek! Rybáři však musí dodržovat rybářský řád jako na svazových vodách ČR. Rybolov je možný na velkém rybníku na místní povolenku, kterou zakoupíte u obsluhy v pagodě. Těšit se můžete z kaprů, karasů, amurů, línů, candátů.

Školy mohou využít území k exkurzím a praktickým cvičením v rámci hodin přírodopisu, biologie, chemie apod. Studentům s hlubším zájmem o přírodovědné obory poskytne vodní park Čabárna zázemí pro práce v rámci středoškolské odborné činnosti.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí