Úvod > Co chcete dělat? > Výstava českých i světových umělců v Galerii Miro

Výstava českých i světových umělců v Galerii Miro

Kultura
Do kostela svatého Rocha na Strahovském nádvoří v Praze se vydejte za uměním, které nabízí Galerie MIRO. Galerie pořádá řadu výstav, koncertů a je také známá svou humanitární činností. Přijďte si prohlédnout nejoblíbenější komerční galerii v Praze.

Galerie Miro byla založena v roce 1987 v Berlíně. V dubnu 1994 se z Berlína přestěhovala do Prahy na Hradčany a dodnes sídlí v kostele sv. Rocha v areálu Strahovského kláštera. Galerie prezentuje na ploše cca 170 m² především světovou klasickou modernu. Doposud představila autory jako např.: Picasso, Derain, Chagall, Miró, Dalí, Legér, Chamberlain, Mařatka, Dürer, Warhol, Sokol, Mucha a další. Zhruba z jedné třetiny galerie vystavuje umění současných českých i zahraničních tvůrců např.: Jiří Anderle, Vanessa Hardi, Václav Jíra, Josef Wágner, Jiří Kornatovský, Barbora Bálková, Jakub Špaňhel, Pavel Šmíd a další.

Od roku 2000 je Galerie MIRO provozovatelem humanitárního projektu Obrazová poukázka miro. V roce 2000 byla galerie rovněž iniciátorem udělování Evropské ceny Trebbia za podporu kultury a tvůrčí činnost. Do povědomí pražské veřejnosti se zapsala pořádáním běžeckého závodu Miroton – Během za uměním. Nejnovějším projektem galerie pro hlavní město Prahu je palác umění s pracovním názvem Dalineum. V sedmipatrové budově by měly sídlit soukromé galerie, surrealistické divadlo, restaurace a stálá expozice děl Salvadora Dalího a českého surrealismu.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019