Úvod > Aktuality > Užijte si v Praze pololetní prázdniny: vezměte děti do zoo, aquaparku či do muzea
Zážitky

Užijte si v Praze pololetní prázdniny: vezměte děti do zoo, aquaparku či do muzea

  • Vydáno28. ledna 2024
Pololetní prázdniny jsou pro všechny děti zaslouženou odměnou, časem pro krátký odpočinek a nádech na další školní pololetí. Zapomeňte na chvíli na denní shon a vyrazte s dětmi za zábavou. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na místa v Praze, kde můžete strávit prázdninový den, na který budete rádi vzpomínat.

Pololetní prázdniny v Zoo Praha s Remobilem

Návštěva Zoo Praha je vždycky krásným zážitkem. Stále se zde něco děje a pokaždé je možné navštívit nějaký nový přírůstek. Už jste viděli luskouní mládě Šišku, nově přistěhované kapybary, morčáka paranského, nebo malou gorilí samičku? Právě gorilám můžete svou návštěvou o pololetních prázdninách na akci Pololetní prázdniny v zoo s Remobilem i pomoci. Stačí s sebou do zoo přinést svůj vysloužilý mobil a odevzdat jej k recyklaci. Každé dítě do patnácti let, které v pátek 2. února přinese a odevzdá starý vysloužilý mobilní telefon, získá navíc vstupné do Zoo Praha za 1 Kč.
 

Ledová Praha

Zimní PrahaPro zvídavé, kteří se chtějí i o pololetních prázdninách něčemu přiučit, je akce Ledová Města. Ta nabízí od 2. do 4. února možnost vstupů zdarma či za zvýhodněné ceny do pražských muzeí a galerií. Pokud chcete tuto výhodu využít, stačí si elektronicky vygenerovat na webu akce, kterou pořádá pražský pionýr, tzv. Ledovou kartu. S ní potom můžete vy i vaše děti využít vstupy zdarma, vstup zdarma pro děti, či zvýhodněné vstupné. Vstup zcela zdarma nabízí pro držitele Ledové karty například Muzeum Policie ČRVojenský historický ústavNárodní památník hrdinů Heydrichiády, Síň slávy českého fotbalu na Strahově, nebo Galerie České televize, kde nyní probíhají výstavy Telka slaví 70, nebo Příběh pořadu

prahaDěti se podívají zdarma například na Pražský hrad (okruh B), do Židovského muzea, Národního Zemědělského muzea, Poštovního muzea, do Botanické zahrady PF UK Na Slupi, do Muzea literatury a na řadu dalších míst. Zvýhodněné vstupné pro všechny pak nabízí Muzeum Karla Zemana, Muzeum Karlova mostu, Petřínská rozhledna, Galerie ocelových figurín a další. Napínavou hru nabízí i pražská Loreta. Více informací o jednotlivých akcích a dalších institucích, které jsou v Praze zapojeny do programu Ledová města, naleznete na webových stránkách akce.
 

Zábavné výstavy, kluziště i aquapark

I přes zimu nabízí Praha spoustu zajímavého. Milá je výstava na Chvalském zámku Helena Zmatlíková dětem, která potěší děti i rodiče. Trochu netradiční procházku si můžete udělat do Riegerových sadů, kde je nejen překrásný výhled na Prahu, ale i výstava ledových soch Ice magic. Ze zimy do tropického prostředí vás v botanické zahradě přenese skleník Fata Morgana se zajímavou výstavou Nová PET tropicana. Rozeznáte, které rostliny jsou živé a co je umělecké dílo z plastu? Významné pražské památky poznáte trochu jinýma očima při venkovní hře Pátrání po Golemovi.

K zimě patří bruslení a i když zrovna nebudou zamrzlé rybníky, nabízí Praha mnoho ledových kluzišť, na kterých se můžete pěkně projet, nebo si bruslení teprve potrénovat. A co by to bylo za prázdniny bez aquaparku? Ten úplně největší je Aquapalace Praha v Čestlicích, kde je nepřeberné množství atrakcí pro děti i dospělé všeho věku. Vyřádíte se a zrelaxujete ale i v dalších, například v Aquacentru Šutka nebo v Aquaparku Barrandov. Ať už zvolíte jakýkoli program, užijte si pohodový prázdninový den!

Tipy na pololetní prázdniny v Česku
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna – mladší sestra Eiffelovy věže

Petřínská rozhledna (378 m n.m.) se tyčí nad starým centrem Prahy. Nejspíš také proto je jedním z nejoblíbenějších návštěvních míst turistů i samotných Pražanů. Okolí rozhledny je ideálním místem procházek a pikniků.

Kam si jít v Praze zabruslit po Vánocích?

Kam si jít v Praze zabruslit po Vánocích?

Máte rádi lední bruslení? Pokud patříte k milovníkům tohoto sportu, zkuste zajít na kluziště a užít si naplno zimu i v hlavním městě i v lednu a únoru. Vyzkoušejte sportovní areál Na Františku, kluziště pod Žižkovskou věží, bruslení Letné anebo letos poprvé otevřené kluziště na Pražačce, Střížkově nebo dokonce i na Václavském náměstí! Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na místa, kde si v Praze můžete nejlépe zabruslit.

Příběh pořadu – výstava ČT

19.5.
30.6.
Příběh pořadu – výstava ČT

Česká televize vás na nové výstavě, otevřené od 19. května v prostorech bývalé restaurace Rohlík vedle Galerie ČT, provede vznikem a životním cyklem filmů a seriálů a představí na padesát televizních profesí. Celou výstavou vás provede hlas Maxipsa Fíka v podání Josefa Dvořáka.

Petschkova vila – Muzeum literatury Památníku národního písemnictví

Petschkova vila – Muzeum literatury Památníku národního písemnictví

Historii a současnost literatury představuje Muzeum literatury, které sídlí od roku 2022 v bubenečské Petschkově vile. Jedná se o pobočku Památníku národního písemnictví, která se na Prahu 6 přestěhovala ze Strahovského kláštera. Muzeum je jediné svého druhu v Česku.

Židovské muzeum v Praze – největší muzeum svého druhu v Evropě

Židovské muzeum v Praze – největší muzeum svého druhu v Evropě

Muzeum pečuje o jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě. Ta obsahuje na 40 000 sbírkových předmětů a 100 000 knih.

Aquapark Aquadream Barrandov

Aquapark Aquadream Barrandov

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti i klasickým 25m bazénem se slanou vodou a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Helena Zmatlíková dětem – 100 let

18.11.
12.5.
Helena Zmatlíková dětem – 100 let

Chvalský zámek představuje jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem – 100 let, která oslavuje výročí 100 let od narození nejznámější české ilustrátorky dětské literatury 20. století. Výstava prezentuje průřez celoživotní tvorbou Heleny Zmatlíkové.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Aquacentrum Šutka

Aquacentrum Šutka

Aquapark Aquacentra Šutka nabízí mnoho atrakcí, zábavy a jiných lákadel, které si zamilujete! V aquaparku naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, divokou řeku, dětské brouzdaliště pro nejmenší, relaxační bazén a vířivku nabízející příjemný relax.

Botanická zahrada Univerzity Karlovy – za tichým světem rostlin Na Slupi

Botanická zahrada Univerzity Karlovy – za tichým světem rostlin Na Slupi

Expozice botanické zahrady UK v Praze na Karlově jsou rozděleny na skleníkové a venkovní. Ve sklenících je stálá expozice tropů a suchých subtropů. Nejcennější expozicí je kolekce Středoevropské květeny, založená v roce 1904.

Muzeum Policie ČR v Praze – bezpečnost versus kriminalita

Muzeum Policie ČR v Praze – bezpečnost versus kriminalita

Chcete zažít to správné dobrodružství kriminalistiky, poznat historii, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území bývalého Československa od doby jeho vzniku po současnost? Pak navštivte Muzeum Policie České republiky v areálu pražského Karlova.

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách v Praze

Národní zemědělské muzeum – obory zemědělství ve všech podobách v Praze

Hlavní budova Národního zemědělského muzea na Letné nabízí unikátní pohled na zemědělství a fenomény s ním spojené. Zabývá se lesnictvím, rybářstvím, gastronomií, myslivostí, zemědělskou technikou a dalšími obory. Na střeše je vyhlídková terasa a příjemný trávník na posezení.

Telka slaví 70 v České televizi –  interaktivní expozice pro celou rodinu

3.5.
1.4.
Telka slaví 70 v České televizi – interaktivní expozice pro celou rodinu

Nová interaktivní expozice pro celou rodinu nazvaná Telka slaví 70 připomíná více než čtyřicítku oblíbených pořadů odvysílaných v posledních dekádách. Navštívit ji můžete v Galerii ČT.

Národní památník hrdinů heydrichiády při chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze

Národní památník hrdinů heydrichiády při chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze

Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici se zapsal do České historie tím, že za II. světové války poskytl útočiště českým parašutistům, kteří v roce 1942 provedli úspěšné odstranění zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav v Praze

Vojenský historický ústav je vědecko výzkumné, muzejní a knihovní zařízení resortu Ministerstva obrany. Jeho posláním je soustavně a cílevědomě shromažďovat písemné a hmotné památky k dějinám našeho vojenství a armády, odborně o tyto fondy a sbírky pečovat, vědecky je zkoumat a zpracovávat.

Galerie ČT – tematické výstavy České televize

Galerie ČT – tematické výstavy České televize

Galerie ČT nabízí na Kavčích horách v budově Rohlík tematické výstavy pro děti i dospělé související s vysíláním České televize. Otevřeno je zde denně, mimo státní svátky.

Poštovní muzeum v Praze

Poštovní muzeum v Praze

Sběratelé i zájemci historie známek mohou navštívit Poštovní muzeum v Praze, kde si prohlédnou např. expozici poštovních známek, unikátů i padělků, známky nejstarší, ale i specializované sbírky a dopisy s otisky razítek.

Další aktuality

Evropa v Česku: proč máme rádi Německo?

Snový zámek Neuschwanstein v Bavorských Alpách, hrad Eltz, řeka Rýn, pohádka Brémští muzikanti, překrásná historická městečka s čele s bavorským Rothenburgem ob der Tauber, mnichovský Oktoberfest, buřty a klobásy se zelím, marcipán z Lübecku, adventní trhy, drážďanská štola anebo Saské Švýcarsko, malý kousek ráje hned za hranicemi: je tolik věcí, které máme rádi na Německu! Seriál o evropských zemích pokračuje u našich dalších sousedů. Pojďte s Kudy z nudy poznat Německo!
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (24.2. – 25.2.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Matějská pouť 2024 v Praze, Mezinárodní den průvodců 2024 v Prostějově, Železný kelt/tka 2024, Dětské prohlídky na Hučáku. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (24.2. – 25.2.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Český ples v Obecním domě, Mezinárodní den průvodců 2024 v Praze, Pupp Bál Festival 2024 – Anděl s ďáblem v těle, Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří 2024, Mezinárodní den průvodců v Brně 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Zážitky

Znáte příběhy českých značek?

Portál Kudy z nudy vám pravidelně představuje příběhy nejrůznějších tradičních českých značek. Tak například se dozvíte zajímavosti o firmě Baťa, Thonet, Botas, či Moser, anebo o automobilkách Škoda, Tatra nebo Kaipan. České značky, které prověřil čas anebo ty úplně nové a moderní vám nyní přinášíme v souhrnném přehledu, v němž naleznete všechny dosavadní články z webu Kudy z nudy.
Zážitky

Seznamte se: 7. března má svátek Tomáš

Tomáš se společně s Jakuby, Jany, Adamy, Vojtěchy, Martiny a Lukáši už dlouho vyhřívá na žebříčku nejpopulárnějších jmen pro novorozené chlapečky. Pochází z aramejštiny a používá se na celém světě. Portál Kudy z nudy přeje všem Tomům, Tomíkům, Tomčům, Tomáškům a Tomečkům k jejich svátku vše nejlepší!
Zážitky

Česko ve filmu: filmové triky, počítačová animace a úspěšná triková studia

Tmavomodrý svět, Návštěvníci, Arabela, pohádky S čerty nejsou žerty nebo Pyšná princezna a tisíce dalších filmů by vypadaly docela jinak bez filmových triků. Česká triková studia patří ke světové špičce a jejich práce byla dokonce oceněna Oscarem: na řadě počítačem upravených scén ve filmu Blade Runner 2049 se podílelo české studio Universal Production Pictures (UPP).
Zážitky

Kam vyrazit na výlet po České republice? Máme pro vás tipy na březen!

Česká republika – to je nepřeberné množství možností kam vyrazit na výlet. Vybrat si můžete mezi sportovními výlety, výlety do přírody, kulturou, památkami, starobylými městy, která jsou plná života a kultury nebo výlety za poznáním či zábavou. Poradíme vám, kam se vydat, a kde si užít i odpočinout!
Zážitky

Naplánujte si Velikonoce – kouzelné svátky jara! Máme pro vás první tipy na jarní výlety

Oslavíte svátky jara ve městech, v probouzejících se parcích, na zámcích anebo v dobovém stylu ve skanzenu? V Česku můžete Velikonoce prožít na desítky způsobů! V roce 2024 připadá Velikonoční neděle na 31. března. Školákům začínají velikonoční prázdniny už ve čtvrtek 28. března a volno je i na Velký pátek 29. března. Velikonoční pondělí oslavíme 1. dubna.
Zážitky