Úvod > Aktuality > Odměňte své děti za pololetní vysvědčení, vezměte je do zoo, aquaparku či do pohádky
Odměňte své děti za pololetní vysvědčení, vezměte je do zoo, aquaparku či do pohádky
"> "> "> Nejlépe se deti o pololetních prázdninách vyrádí v Aquacentru Šutka "> Po prohlídce Zoo Zlín se zahrejete treba v restauraci blízkého zámku Lešná "> Vstup zdarma na Stezku korunami stromu mají o pololetních prázdninách všichni jednickári
Zážitky

Odměňte své děti za pololetní vysvědčení, vezměte je do zoo, aquaparku či do pohádky

  • Vydáno28. ledna 2020
Jedničkáři i ti, kterým se na vysvědčení krčí nějaká ta horší známka. Pololetní prázdniny patří všem dětem. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na místa, kde vaše ratolesti za vysvědčení odmění. Zapomeňte na chvíli na denní shon a vyrazte s dětmi za pololetní zábavou.

S vysvědčením do zoo

Zoo ZebraŽáci, kteří ve dnech 31. ledna až 2. února předloží na pokladnách Zoo Jihlava aktuální vysvědčení nebo jeho výpis alespoň s jednou jedničkou, budou mít vstup za 1 Kč. Zoologická zahrada Děčín si na poslední lednový den přichystala odměnu za snahu ve škole. Pro všechny školáky ve věku 6-15 let vstup zdarma (vysvědčení není nutné donést do zoo). Akce platí pro jednotlivce. nikoli pro školní kolektivy. Také Zoopark Zájezd srdečně zve děti o pololetních prázdninách na prohlídku. Během tří dnů od 31. ledna do 2. února) jsou nejen pro děti připravena speciální krmení zvířat.

zooS vysvědčením zadarmo zve děti Zoo Zlín. Volný vstup zoo nabízí za pololetní vysvědčení bez ohledu na studijní výsledky. Každý žák základní nebo střední školy, který předloží letošní pololetní vysvědčení v pokladně zoo, bude mít ve dnech 31. 1. až 2. 2. 2020 (tzn. v pátek, v sobotu a v neděli) zajištěn volný vstup do zoo. A na děti se samými jedničkami čeká 31. 1. až 2. 2. vstup zdarma také do Zoo v Táboře. Děti s vyznamenáním dostanou slevu na vstupném 50 %. Vstupné je za 10 Kč pak dětem nabízí ještě Safari Park ve Dvoře Králové. Žáci a studenti za vysvědčení s jedničkami a nejhůře dvojkami mohou přijít do zoo 31. ledna 2020.
 

Pololetní prázdniny v aquaparku

Preferují-li vaše děti skotačení ve vodě, vezměte je v pátek 31. ledna do Aquacentra Šutka v Praze. Do bazénu skočí za symbolickou 1 korunu každé dítko, které prokáže, že je mladší 15 let. Ani letos nezapomenou v Aquacentru v Hradci Králové odměnit nejmenší školáčky, kteří se dobře učili a na pololetním vysvědčení nemají horší známku než trojku. Akce je určena dětem do deseti let a bude probíhat od pátku 31. 1. 2020 až do neděle 2. 2. 2020.

V termálních bazénech Wellness Horal budou mít školáci za pololetní vysvědčení slevu do bazénu. Každý školák, který dostane na pololetní vysvědčení alespoň jednu jedničku, má od 31. 1. do 1. 2. vstup do termálních bazénů Wellness Horal na 2,5 hodiny za 1 Kč.
 

Ledová Praha 2020

Zimní PrahaPro zvídavé, kteří se chtějí i o pololetních prázdninách něčemu přiučit, je opět akce Ledová Praha. Ta nabízí od 31. ledna do 2. února možnost vstupů zdarma či za zvýhodněné ceny do pražských muzeí a galerií. Pokud chcete tuto výhodu při svém víkendovém výletu využít, stačí si vyzvednout Ledovou kartu v sídle pořadatele, pražského Pionýra. S ní potom můžete vy i vaše děti využít například vstupy zdarma v Nové budově Národního muzea, Národním památníku na Vítkově, Náprstkově muzeu, v Českém muzeum hudby, Muzeu Antonína Dvořáka, Muzeum Bedřicha Smetany, v Národopisném muzeum Národního muzea nebo Národní památník hrdinů Heydrichiády.

prahaSe slevou se děti podívají například na Pražský hrad (okruh B), do Židovského muzea, Národního Zemědělského muzea, Poštovního muzea, do Botanické zahrady PF UK Na Slupi, Muzea Karlova mostu či do Staroměstské radnice, Muzea Karla Zemana, Lorety, Muzea pražských pověstí a strašidel, Muzea fantastických iluzí, NaFilM – Národní filmové muzeum, Síně slávy českého hokeje a na řadu dalších míst. Více informací o jednotlivých akcích a dalších institucí, které jsou zapojeny do programu Ledové Prahy, naleznete na webových stránkách akce.
 

Za koňmi do Kladrub i Slatiňan

KladrubyO pololetních prázdninách a následujícím víkendu, tj. ve dnech 31. ledna – 2. února 2020 se Národní hřebčín Kladruby nad Labem jako již tradičně opět otevře návštěvníkům. V Kladrubech nad Labem se můžete vydat na prohlídku stájí, císařského zámku a expozice historických kočárů, saní a postrojů.

Ve Slatiňanech vás čeká prohlídka hřebčína se stájemi vraníků, kočárovnou a knížecí sedlovnou Auerspergů.

 

Pololetky na sjezdovkách, hradě či v pohádkové vesničce

Vesnička PodlesíčkoPohádkový hrad a zámek Staré Hrady vás zve na výlet pro děti dospělé. Nechte se unést atmosférou čarodějné pohádkové prohlídky a přijďte sem oslavit pololetní vysvědčení s draky. Otevřeno je v pátek, sobotu a neděli od 10:00 do 17:00 hod.

V sobotu 1. a v neděli 2. února jsou děti zvány do Pohádkové vesničky Podlesíčko. Připravena je komentovaná prohlídka venkovních prostor vesničky, setkání s kouzelnými bytostmi, krátká veselá scénka s čarodějnicí Kanimůrou a soutěž pro děti za mlsky. Na prohlídku se prosím včas přihlaste.

ski lipnoJedničkáři budou v pátek 31. ledna lyžovat za dvacku ve Skiareálu Lipno! Stačí předložit na pokladnách vysvědčení se samými jedničkami ze školního roku 2019/2020. V pátek 31. ledna bude také Monínec patřit dětem. Každý školák, který na Monínec přinese v průběhu pátku 31. ledna kopii vysvědčení se samými jedničkami, bude moci ten den lyžovat zadarmo (9 – 16 hodin).