Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum autíček na zámku Příseka
Muzeum autíček na zámku Příseka
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Muzeum autíček na zámku Příseka

Navštivte unikátní muzeum v nově zrekonstruovaném zámku Příseka, jehož historie sahá až do 13. století a připomeňte si tak hračky, se kterými jste si hráli jako malí. Připravena je expozice plná zajímavostí, raritních modelů a překvapení.
Expozice nabízí více než deset tisíc exponátů. K vidění je například miniaturní tank od Igry Praha, který se začal vyrábět koncem 60. let. Jedná se o plechovou hračku s plastovými koly a pryžovými pásy na pružinový pohon (natáčení klíčkem). Dalším vystaveným exponátem je mechanický válec Husch, který patří mezi nejstarší mechanické válce vyrobené v Československu.

Přízemí muzea patří stručné prezentaci historie společnosti ABREX, která vyrábí modely autíček českých autombilek.Nejdete tu představení její činnosti formou videospotů, objevíte tu ale i řadu dalších zajímavostí. Dozvíte se například z kolika dílků jsou modely složeny a jak vlastně vznikají. První patro zámeckého muzea náleží všem automobilovým modelům vyráběným nejrůznějšími výrobci v Československu, takže pokrývá období od roku cca 1910 do roku 1991. Mezi modely objevíte vůz Tatra 138 – skříňové auto (ČSAD), Škoda 120 L od KDN, Praga S5T, Tatra 815 Rallye – Kapské Město a další. Nechybí ani jeřáby, plošiny, zemědělské stroje a další nákladní auta. Prohlédnete si rovněž kabelově a mechanicky řízené škodovky, tatrovky, fiaty, formule nebo taxikářské mercedesy.

V areálu zámku je pro vás připravena kavárna, kde si můžete odpočinout, občerstvit se nebo zakoupit model, který vám po čase návštěvu tohoto jedinečného muzea připomene. Nabídka kavárny obsahuje velký výběr nápojů, dezertů i slaných pokrmů.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Statek Javořice

Statek Javořice

Telč, Kraj Vysočina
Penzion Za Vsí Borovná u Telče

Penzion Za Vsí Borovná u Telče

Borovná, Kraj Vysočina
Vinná maringotka v Borovné

Vinná maringotka v Borovné

Borovná, Kraj Vysočina