Úvod > Co chcete dělat? > Pivovar Ruprenz v Uhřínovicích
Gurmánská turistika

Pivovar Ruprenz v Uhřínovicích

Pivovar Ruprenz naleznete v obci Uhřínovice, která se nachází v samém srdci Vysočiny nedaleko města Brtnice. Původní jméno obce pocházející z 13. století je Ruprenz, odtud tedy název piva.
Založení pivovaru v roce 2013 předcházelo několik let domácího vaření, ladění receptur a pořizování potřebných technologií. K výrobě piva došlo naprosto přirozeným vývojem. Od počátečních ojedinělých pokusů až po nezvladatelné nutkání pravidelného vaření piva.

V současné době se v pivovárku vaří pivo Ruprenz pro potřebu obce a nejbližšího okolí a jeho sládek Martin Povýšil by rád vyplnil bílé místo na mapě místního pivovarnictví, které vzniklo uzavřením brtnického pivovaru v roce 1945. Standardně se dnes v pivovaru vaří spodně kvašená piva plzeňského typuvýčepní 10° a polotmavá 11° EPM s plnou sladovou chutí a sladkým dozvukem. Pivo je stáčeno do sudů o objemu 15 l, 30 l a 50 l a nepravidelně i do lahví. Piva z pivovaru Ruprenz jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná. Ke svátečním událostem se v pivovárku plánuje výroba pivních speciálů (např. vánoční devatenáctka).

Vzhledem k tomu, že provoz pivovárku je nepravidelný, pro případnou návštěvu či objednávku piva prosím kontaktujte p. Povýšila.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Pod Kaplí Brtnice

Penzion Pod Kaplí Brtnice

Brtnice, Kraj Vysočina
Kolnička

Kolnička

Luka nad Jihlavou, Kraj Vysočina