Úvod > Co chcete dělat? > Paragliding centrum Kozákov - létejte jako ptáci

Paragliding centrum Kozákov - létejte jako ptáci

Letní sporty
Pokud vás láká pocit volného letu, jaký znají pouze ptáci, nic vám nebrání - začněte s paraglidingem. Nejlépe přímo na Kozákově! Paragliding centrum Kozákov, s kurzy a obchodem s vybavením pro paragliding a teké nejširší nabídkou služeb a vybavení pro tento sport, je tu pro vás!
V centru Kozákov si můžete zajistit výuku paraglidingu a tandemové lety. Pokud se do tohoto sportu zamilujete, tak si na místě můžete zakoupit veškeré vybavení.
 
Letový terén Kozákov se nachází na severním okraji Českého ráje, mezi městy Turnov a Semily. Startoviště v nadmořské výšce 744 m.n.m. je orientováno dvěma směry: jižní 190° až západní 260°. Méně využívané je též severní startoviště vlevo vedle lyžařského vleku.

Rozhledna Kozákov se svou vyhlídkovou plošinou ve výšce 24 m je při příjezdu do této lokality dobře viditelná ze všech směrů. Kozákov je významná turistická lokalita, ležící v Českém ráji, vyhledávaná nejen turisty pěšími, cykloturisty, ale především vyznavači paraglidingu, která nabízí skvělé létání, ale i další možnosti kulturního a sportovního vyžití. V blízkém okolí se také nachází velké množství památek, vodácké i horolezecké terény.
 
Tandemový seskok je aktivita pro každého. Bezpečně připoutáni ke zkušenému pilotovi si vychutnáte i několik desítek minut dlouhý let s jedinečným pocitem volnosti. Tento zážitek vám nebude rušit žádný zvuk motoru, pouze příjemné svištění vzduchu kolem uší a ve šňůrách kluzáku. Je to i výborný neobvyklý dárek pro někoho, koho chcete překvapit a během „obyčejného“ výletu do Českého Ráje mu umožnit rozhled z neobvyklé ptačí perspektivy.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí