Úvod > Co chcete dělat? > Dětské hřiště na Mezní louce – lesní zážitkový areál
Zážitky

Dětské hřiště na Mezní louce – lesní zážitkový areál

Hřiště (lesní zážitkový areál) na Mezní Louce vznikl v blízkosti největšího skalního mostu Evropy, Pravčické brány, jejíž dřevěný model je jedním z hlavních lákadel areálu. Mimo to je k dispozici dalších sedm herních prvků.
Zážitkový areál na Mezní louce, v národním parku České Švýcarsko, bude slavnostně otevřen 18. dubna 2015. Obsahuje celkem sedm herních prvků a najdete tu také dva okruhy naučné Rysí stezky (má ve znaku kresbu hlavy rysa). Okruh A (červený) vede rovinatým terénem a je určen i pro osoby se sníženou schopností pohybu a třeba kočárky. Lesní povrch ale neumožňuje bezpečný pohyb vozíčkářů. Okruh B (modrý) vede terénem členitějším a dobrodružnějším.

Hlavní myšlenkou areálu je umožnit návštěvníkům Mezní Louky zábavnou formou se seznámit s problematikou lesa. Zastavení na stezkách jsou určena pro podrobnější interaktivní poznání a prozkoumání různých jevů lesa a jeho obyvatel – zjistíte tak, co zde roste, jaký je život v dutině stromu, co se děje pod kůrou a spoustu dalších zajímavostí.

Mezi hlavní atrakce patří dřevěná Pravčická brána. Jedenáct tun těžký model je vyroben z osmi krychlových metrů akátového dřeva. Jeho celková délka přesahuje patnáct metrů, v nejvyšším místě měří 385 centimetrů. Na rozdíl od té skutečné, po ní mohou děti chodit a bude sloužit také jako skluzavka nebo začátek slaňovací dráhy s kladkou. Děti se tak mohou po bráně nejenom projít, ale také po ní lézt jako horolezci, prolézat jejím vnitřkem, klouzat se nebo sjíždět z ní po lanovce. Hřiště doplňuje několik menších herních prvků, od klasických pružinových a lanových houpaček po maketu mraveniště sloužícího zároveň jako pískoviště i lezecká stěna či skluzavku a stromová šplhadla.

Mezní Louka - původně lesovna, od roku 1892 lázně změněné na hotel, je významnou křiřovatkou turistických cest a jedním z východisek naučné stezky vedoucí k Pravčické bráně. Při silnici na Hřensko se nachází tzv. Cikánský smrk, mohutný exemplář smrku ztepilého vysoký 30 m a starý kolem 200 let.
Zobrazit více

Provozovatel

Správa národního parku České Švýcarsko

Mezní Louka
407 17 Hřensko
Tel.:
+420 412 554 033
Email:
pravcickabrana@ce...
WWW:
www.ceskosaske-sv...
GPS:
50,873598 14,317466
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina