Úvod > Co chcete dělat? > Lávky u Vrbického jezera
Zážitky

Lávky u Vrbického jezera

Díky dvěma novým lávkám byl zpřístupněn pravý břeh Odry mezi Vrbickým jezerem a Antošovickou lávkou. Lávky jsou výsledkem česko-polskému projektu s názvem Odra a Olše blíže turistům i obyvatelům pohraničí a byly zpřístupněny 14. října 2017.
Zpřístupnění Vrbického jezera je součástí příhraničního projektu Bohumína, Šilheřovic a polských Krzyzanovic. První ocelová lávka je osm metrů dlouhá a propojuje panelové parkoviště v Ostravské ulici v městské části Vrbice s cyklistickou a in-line stezkou na místní protipovodňové hrázi. Druhá ocelová lávka vznikla na opačném konci Vrbického jezera přes Orlovskou stružku, která se v Bohumíně vlévá do Odry. Čtrnáctimetrová ocelová lávka navázala na místní komunikaci, jejíž téměř stometrový úsek se rovněž dočkal opravy. Díky přemostění tak vznikl kolem jezera turistický okruh.

Lávka u Vrbického jezera není novinkou. V minulosti se zde totiž nacházela. Až dosud mohli cyklisté a pěší stružku překonat velice obtížně a jen za velmi nízkého stavu vody po kamenech, takže se spíše jednalo o adrenalinovější zážitek.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Coffee Maják v Bohumíně

Kavárna Coffee Maják v Bohumíně

Bohumín, Moravskoslezský kraj
Heřmanický pivovar

Heřmanický pivovar

Ostrava, Moravskoslezský kraj